Prostor předsíně

0
163
Reklama

Víme, co nesmí chybět ve vstupním prostoru, aby byl plnohodnotný, praktický, příjemný a vzdušný zároveň.

Stejně jako v celém interiéru i zde platí, že v jednoduchosti je krása a kombinace více struktur, vzorů a barev není vítána. Gro tvoří vchodové dveře s vícebodovým bezpečnostním uzamykacím systémem a protipožární odolností. U této položky určitě nešetřete

A nezapomeňte si na dveře se zárubní vyžádat certifikát kvality. Základní výbavou vstupní části je snadno udržovatelná, trvanlivá podlahová krytina, odolná proti vodě a oděru. Tato kritéria nejlépe splňuje neklouzavá keramická a Gresová dlažba. Vhodnými kandidáty jsou i přírodní kámen, PVC, korek, vinyl a kvalitní laminát.

 Pokud máte doma malé výrostky, oceníte omyvatelné stěny. S velkoformátovou dlažbou, tapetou či dekorativní barvou a obkladem budou exponované stěny nejen raz dva čisté, ale dodají místnosti šmrnc.

Odkládací prostory

Pořádek v předsíni zajistí uzavíratelné odkládací prostory. Zajímavé řešení nabízí modul svislých nosných tyčí, na které se zavěsí police, věšáky či skříňky. Po celé délce nosné tyče je vyfrézovaná drážka, díky které lze výšku jednotlivých komponent variabilně nastavit.

Při koupi botníku myslete na to, kolik párů potřebujete ukrýt. Aby se vám nestalo, že většina zůstane povalovat se po zemi. Máte prostor jen na skříňku na boty s malou hloubkou? Využijte výšku stěny a volte vysoký model. Nejlepší je vsadit na nábytek vyráběný na míru, který na daná místa sedne přesně na centimetr.

Pokud potřebujete z chodby vydolovat co nejvíce odkládacího místa a prostor vám to dovolí, vhodná je šatní skříň, byť po celé délce chodby s výškou až po strop. Volte ji v bílé barvě nebo ve světlé dřevině, aby nepůsobila těžko. Taková skříň si poradí se všemi botami, svršky i doplňky.

Samostatná botník bude potřebovat souseda: věšákovou stěnu nebo stojící věšák na kabáty, kabelky a kšiltovky. Ideální je, pokud můžete sáhnout i po křesle či lavici, na které se dá pohodlně usadit při obouvání. Lavice navíc disponuje dalším skrytým odkládacím místem.

Zvětšujme prostor

Na optické zvětšení prostoru dobře poslouží velké zrcadlo, ať už jako součást šatní skříně, postavené nebo zavěšené na stěně. Nemusí zabírat celou plochu stěny, očekávaný efekt dosáhnete i vysokým a úzkým modelem s kontrastním rámem.

Předtím však vyzkoušejte, zda budete mít od zrcadla dostatečný odstup, abyste v něm viděli celí. V malé předsíni udělá své i vhodně zvolený vzor podlahové krytiny. Krátkou chodbu opticky prodlouží svislé pruhy. Určitě se vyhněte velkým výrazným vzorem na stěnách. Pokud máte chuť na jinou než bílou barvu, vsaďte na jemné pastelové odstíny.

V dobrém světle

Správně zvolený druh osvětlení dokáže is tím nejméně atraktivním a nejtmavším prostorem udělat zázraky. Dobrým tipem pro tmavé předsíně bez přirozeného světla je výměna plných dveří za dveře s výplní ze skla, které ji oddělujícím, ale současně spojují s ostatním interiérem.

S proskleným nadsvětlíkem docílíte podobný efekt. Namísto jednoho stropního světla sáhněte po větším počtu bodových LED svítidel s teplým světlem. Dobrou alternativou jsou i svítidla umístěny na stěně, v kombinaci s podvícením horního okraje vestavěné skříně.

Reklama