Prostorný víkendový dům v perfektním souznění s přírodou

0
6
Reklama

Dvoupatrová rezidence v srdci přírody nabízí čtyři samostatné ložnice, z nichž je výhled přímo do nádherných lesů. Přání klienta, který požadoval stavbu zastřešující současně funkci víkendového domu a ubytovací kapacity pro přátele a rodinu, se podařilo splnit na jednotku. Architekti nezapomněli ani na touhu po přirozeném prosvětlení prostoru a vizuálu hodném lokality.

Mírně netradičním řešením bylo umístění všech pokojů na spodní podlaží a obytných prostor a ložnic plus obytných prostorách na nadzemní podlaží. Architekti však měli na to svůj důvod. Nádherný výhled je ještě více okouzlující právě z patra, na kterém tráví většinu dne celá skupina aktuálních obyvatel – na společné chvíle jsou přece určeny právě útulné a komfortní společné prostory.

Design budovy je spojením rustikálního cítění a moderní minimalistické elegance, přičemž hlavní důraz je kladen na primární materiál – dřevo. Rozsáhlé využití skla otevírá dům do přírody, přináší nádherný panoramatický výhled a vzdušný, svěží prostor zalitý denním světlem.

Více než 50% plochy pláště tvoří sklo. Díky odolným skelným příčkám nic nebrání tomu, aby byla budova během celého dne maximálně prosvětlená a působila vzdušným a prostorným dojmem.

Pozemek je rovinatý a obklopený pozoruhodnou přírodní scenérií, kterou tvoří lesy. Soukromí je navzdory rozsáhlým proskleným plochám zachovány. Během dne je stavba ze všech stran zalitá přirozeným denním světlem. Solární panely na střeše zajišťují ekonomické a současně ekologické získávání energie. Prostorné společenské prostory na patře jsou kompletní vytvořeny v dřevěném provedení. Kuchyňská linka, ostrůvek a jídelní stůl příjemně ladí s trámovým dřevěným stropem, přičemž podtrhují přívětivou atmosféru víkendového domu. Hned se jídelním priesotrom najdeme gauč, kterému naproti stojí krb. Večery v kruhu přátel se u krbu v pohodové atmosféře a nádherném panoramatickém výhledu stávají nezapomenutelným zážitkem. Jemně oddělená terasa poskytuje další extenzi společenských prostor. Dům svou koncepcí lehce přiklonil i větší skupinu bavících se přátel.

Spojení několika obkladových materiálů venkovní vizuál stavby krásné předěluje a zároveň nezpůsobuje chaotickou členitost. Prostorný víkendový dům v perfektním souznění s přírodou.

Reklama