První byt: Malý, ale praktický a nápaditý!

0
173
Reklama

Zařizujete si svůj první byt, který neoplývá velkorysou podlahovou plochou? Chce to hodně dobrých nápadů. Zde jsou – inspirujte se!

Mladá dvojice, která si koupila svůj první byt, měla trochu i štěstí. On je šikovný truhlář, ona má kreativní myšlení. A jako bonus mají v rodině architektů.

Zadání pro všechny zúčastněné bylo: vytvořit nápadité, ale hlavně praktické bydlení, které bude „dýchat“. V jednopokojovém bytě se musí zapracovat hlavně na sjednocení obývací místnosti a ložnice do jednoho celku.

Co s postelí?

Každodenní rozkládání pohovky či přesouvání nábytku nepřicházelo v úvahu. „Není nic příjemnější, než se svalit při příchodu z práce přímo na velkou postel,“ pochlubila se paní domácí.

A proč i schovávat tento kousek intimního zázemí, kdy je takový povedený? Díky obložení borovicovou překližkou postel jakoby srostla s okolím. A nejen to. Posloužila i jako úložný prostor.

Postel je v této domácnosti nejobjemnějším kouskem. Zbylá část místnosti je zaplněna nábytkem velmi skromně. Útlá sedačka se stolkem vyvažuje nízkou sestavu skříněk z překližky s televizorem.

V stylovém obleku

Útulná obývací část, kterou preteplila navzdory bílým stěnám kresba dřeva na podlaze i nábytku, má své pokračování iv další místnosti. Obklad z překližky se táhne nenápadně až do kuchyně.

Tentokrát posloužila jako vrchní kabátek vestavěným spotřebičem – lednici a mikrovlnce. Obklad z překližky je i v koupelně – posloužil k uskladnění hygienických potřeb, ale i pračky. Koupelna s toaletou si tak zachovala nerušený pocit hygieny a čistoty.

Rozum a cit

Netypické řešení, výroba nábytku, pokládka podlahy či stěrka na stěnách, to všechno vznikalo postupně, během volna majitelů, celý rok. Cizí pomoc využili pouze na začátku při bourání stěn.

Interiér ožil díky červenému akcentu. Vyšlo jim to dokonale. Stačilo vybrat červený potah sedačky a barvu stěny za kuchyňskou linkou, a už bylo „vymalováno“. Hravost interiéru dotvořily barevné židle i obaly bylinek na stěně v kuchyni. Působí jako osvěžující vodopád.

Reklama