Recyklované materiály, praktičnost i pohodlí. Tak je oceněn houseboat v australském přístavu

0
4
Reklama

Působivé bydlení houpající se na vlnách si vás získá.

V australském přístavu v přímořském městě Sydney kotví jen čtyři houseboaty. Ten, který si vzalo pod svá křídla Infinite Design Studio se stal okrasou místa, na kterém se houpe na vlnách. Před velkou rekonstrukcí stařičké lodi byl designérským studiem jasně stanovený cíl. Co nejvíce vytěžit z krásného prostředí, kde houseboat kotví a vytvořit domov praktický i útulný.

Loď, která je základem tohoto (pro nás ze středu Evropy) neobvyklého bydlení, pochází již z 20. let minulého století a její trup si žádal pořádnou rekonstrukci. Dnes se na něm kolísá dvoupatrový luxusní domeček. Většina z materiálů použitých na jeho výstavbu je recyklovaných a vnější konstrukce i paluba ošetřená speciálními materiály odolávajícími vlhkosti.

Autor projektu ze studia Infinite Design Studio řekl: „Byl pro nás absolutní prioritou vytvořit vyvážený vizuál, což znamená využití jednoduchých, čistých linií a přírodních materiálů, které odkazují na okolní krajinu.“ Také přiznal, že největší výzvou bylo prostor udělat zároveň velmi praktickým a útulným tak, aby se tu obyvatelé cítili jako doma. Kromě druhotně využito materiálů a krásné čistých linií, je také houeboat nízkonákladovým bydlením. Co víc si přát?

Reklama