Rekonstrukce garsonky

0
112
Reklama

Kompletní rekonstrukce garsonky. K jedné obytné místnosti přísluší předsíň, koupelna spolu s WC a lodžií. Celková výměra podlahové plochy je 24,01 metrů čtverečních. Byt byl v katastrofálním stavu, takže jsem musel udělat vše nové …

V předsíni jsem dal pryč obě zárubně (jedna do místnosti, jedna do koupelny), linoleum i staré tapety. Natáhla se nová elektřina do středu stropu, neboť původně byla jen na boku. Udělal jsem novou podlahu – parkety + vestavěnou skříň.

Po rekonstrukci

Do koupelny šla nová dřevěná zárubeň s dveřmi. V koupelně jsem dal místo vany sprchový kout, který vytvořil místo pro WC, takže koupelna nepůsobí vůbec stísněně. V místnosti jsem musel dát truhláři udělat vše na míru, protože jsem chtěl využít každý prostor.

Rád vařím, čili plnohodnotný kuchyňský kout, s elektrickou varnou deskou, mikrovlnnou troubou a sporákem, byl mou podmínkou. Snažil jsem se oddělit kuchyňskou část od "obývákové" pracovní deskou do tvaru "U". Největší změna se dotkla lodžie, ze které jsem udělal ložnicovou část s postelí o šířce 140 cm. Vyboural jsem spodní část pod původním oknem, posunul radiátor, zateplit jsem boční stěny a strop bývalé lodžie. Rozhodl jsem se pro plastová okna, které mají v druhé třetině zespodu plast, takže izolace je dostačující + mezi plast a betonový zídku jsem dal polystyren.

A z toho všeho vznikl tento, podle mě, útulný a nestísněný prostor pro plnohodnotné bydlení 1 – 2 lidí.

Reklama