Rekonstrukce střechy

0
17
Reklama

Přestala vaše současná krytina plnit svou funkci nebo plánujete zateplit podkroví či rozšířit svůj obytný prostor? Poradíme vám.

Před začátkem rekonstrukce je třeba si dobře promyslet, zda jen chcete vyměnit střešní krytinu, nebo rozšířit váš dům o útulné podkroví. Při výměně krytiny totiž nepotřebujete žádné stavební povolení, zatímco při stavbě podkroví ano. Dalším krokem je kontaktování projektanta, který vám celý projekt rekonstrukce vypracuje a statika, který přijde zkontrolovat váš krov.

Pokud navíc nechcete nechat nic náhodě, kvalitní výrobci střešních krytin nabízejí kromě realizace samotné rekonstrukce i bezplatný servis a poradenství. Poradí vám, jaká střešní krytina se hodí na váš dům a vypočítají cenu celé střechy is použitým příslušenstvím, takže budete mít přesnou představu o finanční náročnosti celého projektu.

Při střešním příslušenství a izolacích buďte obzvláště opatrní

Pokud máte vybranou střešní krytinu, následuje výběr zateplovacích, pojistných a hydroizolačních fólií, které se kombinují s ostatními izolačními materiály (např. Kamenná vlna). Kromě nich tvoří střešní příslušenství velké množství prvků jako jsou hřeben, příchytky, prvky pro okapovou hranu, prostupy, ukončovací systémy, úžlabí a celé řešení okapového systému.

K střešnímu systému také řadíme i solární, fotovoltaické články a střešní okna. Velké množství jednotlivých střešních komponentů tak pro obyčejného zákazníka vytváří nepřehlednou situaci, kterou mohou nesolventní pokladači využít. Z praxe se tak setkáváme s příklady, kdy jednotlivé prvky střešního systému nejsou osazeny vůbec, nebo jsou nahrazeny nekvalitními napodobeninami s problematickou zárukou.

Střešní doplňky bývají velmi namáhané, takže jejich kvalita a odolnost je nesmírně důležitá. Pokud využíváte služby značkových pokrývače, střešní krytina vám bude dodána spolu se střešním příslušenstvím, které jsou spolu kompatibilní, říká odborník.

Samotná rekonstrukce

Pokud máte vybranou střešní krytinu se střešním systémem, realizace rekonstrukce může proběhnout již za 5 dní. První pracovní den se demontuje střecha. Druhý a třetí den se montují kontralatě, fólie a latě. Už na čtvrtý den se pokládá samotná střešní krytina a na poslední – pátý den, se řeší montáž střešního příslušenství a ostatních doplňků. Starou střechu tak můžete vyměnit v průběhu jednoho týdne.

o_rekonstrukcia-strechy-7

 

 

Reklama