Relax ve vířivce

0
4
Reklama

Jedinečný vliv vody na tělo a duši můžete zažívat denně v masážním bazénu, který se stává oblíbenou součástí teras a zahrad.

Masážní bazény, nazývané také vířivky či spa, jsou určeny pro celoroční používání venku. Instalace v exteriéru má neobyčejné kouzlo, odlišné roční období zaručí pestré zážitky při koupeli pod hvězdnou oblohou nebo třeba v závějích sněhu.

Jaký a kam s ním

Důležité je, aby byl v blízkosti domu, v snadno dostupné části zahrady, s výhledem do zeleně. Využít lze i terasu, zakomponovat ho do svahu, díky termokrytu i pod stromy, na rozdíl od klasických bazénů.

Při uložení bazénu máte několik možností – nadzemní na betonové desce, polozapuštěné nebo zcela zapuštěné. Při nadzemním bazénu je pohodlnější přístup k technologii, za předpokladu, že na boku bude zabezpečených 80 cm volného prostoru.Zvažte však, zda nebude optickou překážkou v prostoru. Finanční náklady zapuštěného bazénu jsou vyšší o cenu stavební přípravy a na vybudování šachty.Individuální posuďte jaký vstup a výstup z vířivky vám lépe vyhovuje.

Pro všechny alternativy je třeba přivést elektriku. Standardní připojení je 400 V, jističe 16 A nebo 230 V s 25 ampérovou jističi. Přívod a odpad vody není nezbytný, bazén lze napouštět z exteriérového zdroje hadicí a vodu odčerpat ponorným čerpadlem do kanalizace.

Něco o technologii

Vzhledem k tomu, že koupání je celoroční a v exteriéru, jsou bazény vybaveny komplexním systémem izolace, který zajišťuje minimální energetickou náročnost iv mrazivých zimních dnech. Vodní hladinu izoluje a chrání i termokryt, který je součástí bazénů.

K technologické výbavě patří filtrace vody, její ohřev a údržba. Voda ve vířivce zůstává trvale, průběžně se filtruje a dohřívá na optimální teplotu.

V propracované technologii masážních bazénů se poruchy vyskytují vzácně.Nejčastěji při nejvíce namáhaných komponentech, jimiž jsou cirkulační pumpa a ovládací tlačítka.

Počítejte s tím, že se neobejdete bez důležitých přípravků na základní péči o vodu, které ničí a zabraňují růstu bakterií a řas, okysličují vodu, zvyšují její čirost a zamezují pálení očí, upravují hodnotu pH. Potřebné bude pravidelně čistit filtr – dva až třikrát týdně při běžném provozu a podle potřeby akrylátové těleso bazénu, trysky a dřevěný obal.

Ponořte se a užívejte si

Vnitřní bazénový prostor je ergonomicky vytvarován do sedadel nebo lehátek, které se postarají o správnou polohu těla. Každé má jinou konfiguraci trysek pro masáž jednotlivých partií těla. Zvolit si můžete barvu akrylátové tělesa vany i dřevěného kabinetu. Při výběru barvy vany počítejte, že ovlivní barvu vody, kabinet s termokrytem zase slaďte s okolím.

Každé místo v bazénu má vlastní prostor na nohy a chodidla, je přizpůsobeno tak, abyste měli tělo ponořené co nejvíce pod hladinu, což je důležité hlavně v zimě. Tím, že každé křesílko a lehátko má jinou hydroterapickú sestavu zaměřenou na jinou část těla, po vystřídání všech míst během koupele si dopřejete kompletní masáž. Ke komfortnímu užívání bazénů přispívá jednoduché dotykové ovládání funkcí bazénu i doplňková výbava – zabudovaný audio systém, vysouvací reproduktory, osvětlení hladiny různými barvami, aromaterapie nebo LCD televize – kterou si lze doobjednat.

o_virivka-3

 

Reklama