Rozprouděte život na terase

0
25
Reklama

Aby vše klapalo jak má, prozradíme vám nač si dát pozor při jejím zařizování. Poučte se ze zkušeností jiných a vyhněte se chybám při jejím plánování.

Kdo už jednou bydlel v bytě či domě s terasou, už by více neměnil. Posezení s přáteli u grilu a popíjení chlazených nápojů, relaxační část terasy s vířivkou a lehátkem, zda snídani na čerstvém vzduchu – to vše jsou benefity spojené s prodlouženou, exteriérovou částí obývacího pokoje během letní sezóny.

Nezapomeňte, že celek tvoří detaily, na které se nevyplatí zapomínat. Darmo si koupíte luxusní zahradní nábytek, když ve finále zapomenete na doplňky: polštáře, květiny, svítilny, a zejména regulovatelné osvětlení, které dokonale dotvoří atmosféru terasy.

Na velikosti záleží

Dobře si promyslete jak velkou terasu potřebujete a jak ji chcete využívat. Ne vždy totiž platí, že čím větší terasa, tím lépe. Terasy s menší plochou působí útulnější a nezaberou vám tolik času při čištění.

Chráněná

Podle odborníků je minimální rozměr terasy 16 m2. Důležité je také dbát na to aby se sezení na terase nacházelo na místě, které bude chráněno před sluncem i větrem. Pokud terasa není překryta v rámci architektury domu, postarejte se o její dodatečné zastřešení, což oceníte zejména za horkých dnů nebo letního deště.

Co na zem?

Častou dilematem je výběr materiálu na pokrytí zpevněné plochy terasy. Upřednostníte spíše dřevo, přírodní kámen, nebo keramiku? Ať se již přikloníte k jakémukoliv materiálu, musí být mrazuvzdorný a protiskluzový, ideálně i za mokra.

Stolování na terase

Pokud chcete na terase i stolovat, samozřejmě jídelní stůl vyžaduje větší prostor na jeho osazení a také manipulaci kolem něj – aby byl zajištěn komfort při jeho využívání. Při výběru se neřiďte výhodnou cenou, důležitá je kvalita provedení, životnost, materiál a samozřejmě styl, který má korespondovat se stylem interiéru a celého domu.

Reklama