Odpočinek na zahradě

0
26
Reklama

Žádná zahrada se neobejde bez místa, kde si po několikahodinovém boji s plevelem sednete a při odpočinku se budete kochat s její krásou.

Najděte si pro lavičku místo v zahradě , kde si budete moci sednout a odpočívat, zároveň nejlépe vidět na její nejkrásnější zákoutí a těšit se ze svých pěstitelských úspěchů.

Místo s lavičkou by mělo být dobře dostupné. Lavička někde v koutě zahrady je sice hezké útočiště, ale jen občas a na chvíli. Naplánujte ji na pěkné místo blízko záhonů, kde se více pracuje, abyste měli odpočinek pouze na skok.

Dle libosti

O tom, jakou lavičku si vyberete, je jen na vás. Rozhodněte se podle stylu zahrady, převládajících materiálů. Doporučujeme lavičku s opěradlem, aby sis mohl ulevit i váš záda. Lavičku si můžete koupit. Trh nabízí většinou lavičky dřevěné, kovové nebo kombinaci těchto materiálů. Můžete si ji však vyrobit i sami. Stačí pár desek položených blocích ze dřeva, betonu či cihly a máte základní, nejjednodušší a nejlevnější lavičku na trhu. Nechte však běžet svou fantazii a využijte cokoliv co doma najdete – dřevěné palety, staré dveře, betonové tvárnice …

Jediné, co vám ještě doporučíme je, aby stála lavička na pevném podkladu. Místo pod lavičkou alespoň vysypte zhuštění štěrkem, aby se lavička nepropadala. Lepší já dát pod nohy dlažbu z přírodního kamene či cihel. A ještě jedno doporučení – starejte se o lavičku, ošetřujte ji, aby vám dlouho vydržela.

Reklama