S tváří betonu v interiéru

0
9
Reklama

Při redesignu stěn nemusíte sahat po litém originále. Do interiéru v moderním či industriálním stylu vnesou chladnou nadčasovou krásu betonu i jeho věrné imitace.

Stěrky najdete v nabídce v stovkách jemných odstínů betonu. Jejich výhoda je vysoká odolnost, tvrdost a velmi dlouhá životnost. Aplikují se ručně na jakýkoliv povrch v tloušťkách od jednoho do dvou centimetrů. S jejich realizací se však raději obraťte na profesionály. Reálnému vzhledu litého betonu se stěrka přiblíží, když si dáte vyhotovit otisky bednění.

Není problém použít imitaci betonu i na místa, která jsou v neustálém kontaktu s vodou. V takovém případě se póry betonu uzavřou lakem s matným povrchem. Takto upravená betonová stěrka má vysokou odolnost nejen proti vodě, ale i mastnotě a oděru. No třeba počítat s tím, že finální povrch po lakování ztmavne o 15 až 20 procent.

Nalepené

Finančně náročnější alternativou jsou velkoformátové SVB panely. V interiéru je lze lepit jako obklad na cementové lepidlo a klasicky spárovat. Maximální délka panelu je šest metrů při tloušťce 1,5 centimetru. Nejjednodušší a nejrychlejší vytvoříte“betonovou stěnu“ tapetou. Přitom pravou identitu tapet, díky jejich dokonale věrné podobě s betonem, často odhalíte až po dotyku rukou.

409722-original1-3zoi4

Reklama