Sedačky ve tvaru U

0
103
Reklama

Sedačky ve tvaru U nabízejí dostatek místa pro pohodlné sledování televize i několika členy rodiny současně . Odpočinek si tak můžete dopřát i s nohama. Mnoho hostů? Žádný problém! Účkový varianta všech pohodlně usadí a setkání s přáteli můžete klidně realizovat iu vás doma.

Rohové sedačky ve tvaru U mají z hlediska umístění dvě možné podoby. První je optimální využití rohů obývacího pokoje, a tím druhým volné „postavení“ do prostoru obývacího pokoje, čímž se zároveň postaráte o nenucený předěl místnosti .

Do jaké obývacího pokoje se hodí?

Sedačky ve tvaru U většinou preferují majitelé rodinných domů, velkých bytů nebo otevřených prostorů kuchyně a obývacího pokoje. I niekoľkopočetné rodiny získají dostatek pohodlí pro všechny a mladí lidé zase přivítají návštěvy, kterým po praktickém rozložení mohou zajistit i místo na spaní .

I když se hodí do obývacích pokojů s velkorysou užitnou plochou , někdy mohou způsobit zahlcení prostoru. Vše závisí také na dalšího nábytku a zařízení. Proto stojí za zmínku doporučení držet se neutrálních barev a jednoduchých tvarů. V opačném případě nemusíte být s konečným výsledkem spokojeni.

Funkčnost na prvním místě?

Variabilita zde má velké zastoupení, neboť možnosti šířky sedačky a délky jejího ramen jsou v podstatě volně vyskladateľné a kombinovatelné. To je výbornou zprávou zejména pro ty, jejichž zařízení bytu by i po doplnění takové rohové sedačky o křesla stále živali prázdnotou.

Pro dokonalé využití atypických tvarů místnosti se vyplatí využít služeb výroby sedačky ve tvaru U  na míru. Přizpůsobíte si nejen šířku a délku, ale i výšku zádové opěrky , která se také ve velké míře podílí na komfortním sezení.

Vizuální stránka

Ať už jste rodinný nebo společenský typ, prostorné sedací soupravy poskytnou vytoužený komfort a nezklamou ani po vizuální stránce. No právě jejich větší rozměry nabádají k tomu, abyste byli při výběru materiálů a  barevného provedení obezřetnější .

Barevná škála je opravdu pestrá, ale pokud chcete vsadit na jistotu , držte se ověřeného triku. Do menších obýváků se hodí světlé barvy do větších i tmavé a pastelové odstíny. Ani příliš pestré tóny však nemusí být dobrou volbou. Přenechejte je raději solitérem a sáhněte po jejich tlumených variantách.

Stejně lze uplatnit i pravidlo kontrastu . Světlá stěna rovná se tmavší sedačka, výrazná stěna či obklad rovná se bledší sedací souprava. Co se týče vzorů, tvar U není pro ně právě nejlepším kandidátem. Menší kusy sedacího nábytku je však s radostí přivítají.

Nejlepší sedačky

Nejlepší sezení je nepochybně takové, které poskytuje dostatek pohodlí , ale bez výjimky absence elegantního a  atraktivního designu . Na tom se podílí nejen tvar a výběr barevného provedení, ale také typ použitého materiálu.

Pokud plánujete vytvořit v obývacím pokoji útulnou domáckou atmosféru , sáhněte po kvalitních textiliích. Interiér s přívlastkem exkluzivní zase docílíte koženými sedačkami ve tvaru U , které jsou synonymem luxusu.

 

Nevyužité rohy jsou minulostí

Ať už jde o Účkové, Lkové nebo klasické sezení, před nákupem sedací soupravy se doporučuje důkladně přeměřit místnost a zvážit nejen to, zda se do ní sedačka vejde, ale také to, zda prostor kolem ní bude průchodný bez jakýchkoliv omezení.

Designérským tipem je použití kartonu . Poklademe ho na místo, kde by měla stát budoucí dominanta pokoje . Získáte tak lepší představivost a co  nejefektivnější využití prostoru . Pokud se vám nechce „hrát“ s kartonem, alternativou může být i černá páska, kterou si vyznačíte „hranice „.

Nejlevnější sedačky

Při výběru buďte trpěliví . Nekupujte první sedačku, která se vám zalíbí (jedině, že by splňovala i atributy kvality). Informujte se o všech podrobnostech , použitých materiálech, nejen na potazích, ale i na konstrukci, která je skrytá.

Nepodceňte ani samotnou výplň , která v případě nejlevnějších sedaček může poměrně rychle ztratit původní tvar. Příliš nízká částka totiž často neodpovídá základním podmínkám kvality. Sedačky si přece vybíráte na delší dobu a cena je do jisté míry odrazem toho, s jakou dlouhou životností máte počítat.

Na co nesmíme zapomenout?

Co se týče praktické stránky, větší sedačky ve tvaru U  přenechávají mezi rameny místo pro velký konferenční stolek . V souvislosti s pohodlím a funkčností by měl alespoň přibližně kopírovat rozměry sedačky, ovšem s přihlédnutím k chození kolem bez omezení.

Jasné vyčlenění odpočinkové zóny v obývacím pokoji má i reprezentativní charakter . Podtrhnete ho například dalším menším sezením , které však bude designově odlišné. Tímto způsobem „rozbijete“ prostor zdánlivě modul plný filmů stejnými kusy nábytku. Právě různorodost zaručí optický klam a oživení jinak fádního interiéru.

V centru dění sedačky do U  má také své zasloužené místo stylový kusový koberec . Můžete se rozhodnout pro ladění tón v tónu a vybrat ty s vysokým vlasem. Velké obývací pokoje dovolí sáhnout i po barvách či zajímavých geometrických tvarech a vzorech. Ani kožešiny nejsou pasé.

Levné sedačky

Jak to bude s  údržbou ? Velká sedačka představuje i větší plochu na čištění . Kdysi platilo, že látkové sezení je z tohoto hlediska nevýhodné. V současnosti toto tvrzení popírají mnohé kvalitní textilie , které vám i po rozlití kávy dají klidně spát. Opět pozor na příliš levné sedací soupravy. Zde takové zázraky nečekejte.

Existují však i cenově dostupné varianty , jejichž poměr ceny a kvality zaručí spokojenost majitelů. Takové sedačky (nejen) ve tvaru U najdete i prostřednictvím eshopů Tempo Kondela , My interier či Nový nábytek . I při výběru z tepla domova však platí určitá pravidla. Měřit, měřit, měřit . Jste si jisti, že „rozložené účko“ přenesete přes dveře či okno?

 

Reklama