Sedačky

0
233
Reklama

Sedačky jsou více než jen nábytek určený k sezení. Poskytují kýžený odpočinek po několikahodinové práci, zpříjemňují sledování televize , umožňují příjemné setkání s rodinou či přáteli a v neposlední řadě zatraktivňují celkový interiér obývacího pokoje.

Je jen na vás, zda jejich povýšíte i na dominantu místnosti nebo jejich stylově zakomponujete do zbytku zařízení, se kterým budou tvořit harmonický celek . Co se týče samotného vzhledu, možnosti jsou dvě. Buď se rozhodnete pro sladění tón v tónu, ale „zabřednout“ do eklekticismu.

Rohové sedačky

Nejoblíbenějším typem sezení v obývacím pokoji jsou rohové sedačky. Přizpůsobí se menším i větším prostorem a uplatní i ve funkci příležitostné náhrady postele. Paradoxem je, že právě možnost rozložení nebo fixní variantu ovlivňuje do určité míry jejich kvalitu.

V části, kde se jinak „skrývá“ rozkládací modul, by totiž v opačném případě byla zhutněna další výplň. Rohové sedačky si proto můžete vybírat s důrazem na zaručené pohodlí nebo maximální komfort.

Rohové sezení je ideálním adeptem na „designovou hru“ s kombinováním materiálů. Nemusí jít přitom o různé druhy vzorů či odlišnost barev. Rafinovanost v jednoduchosti je cílem k dosažení elegantní sedačky. „Mixováním“ tón v tónu dosáhnete zajímavost, ale ta připadá zejména stejnému odstínu, ale z různých textilních struktur.

Klasické sedačky

Kombinace 3 + 2 + 1 je klasikou mezi sedacími soupravami . V současnosti je však oblíbenější jejich mírně upravené složení, a to v podobě 3 + 2 nebo 3 + 1 + 1. Typickým znakem byly vždy vzory , od kterých se však postupně upouští . O jejich výhodách a nevýhodách se můžete dozvědět v  článku o klasických sedačkách .

Nahradili je neutrální nebo pastelové barvy, ale spíše v tlumených odstínech. Látkové čalounění je základ, stejně jako vysoké opěrky . Nízko umístěné sedáky najdete zřídka, díky čemuž je vstávání jednodušší. Právě proto tento typ sedačky vyhovuje zejména seniorům.

Při výběru je nutné dbát i na další způsoby pohodlného lenošení. Pravoúhlý sklon opěradla a místa určeného k sezení nebude správným řešením . To ani velká hloubka sedáků. Pozor i na polštáře. Ne každému vyhovuje takový způsob opěradlové části.

Pohovky

Pohovky jsou sedacím nábytkem, který se soustřeďuje nejen v obývacích pokojích , ale také ve studentských pokojích . Je to zejména díky jejich doplňkové funkci rozložení, kterou nabízejí mnohé z modelů. Ani kancelář však nepohrdne pohovkovým sezením .

Trendovejšia tvář pohovek přeje kovovým nebo dřevěným nožičkám . Samotná konstrukce je tak i několik centimetrů nad zemí, což najednou mění celkový stylový koncept a zároveň dodává interiéru vzdušnost.

Dvousedák, trojsedák, či dokonce čtyřmístné sezení má různorodé stylové zařazení , které v tomto případě nemusí vsadit pouze na jednoduchost. Netradiční design , pastelové barvy, atypické tvary – přečtěte si, jak mohou pohovky změnit zařízení bytu .

Sedací soupravy

Chcete pěknou a pohodlnou sedačku , měli byste vzít v úvahu několik důležitých aspektů. Jak jsme již v  článku o  sedacích soupravách zmínili, pevná a stabilní konstrukce je základ . Masivní dřevo nebo ocelová konstrukce je skvělým předpokladem pro splnění takové kvality.

Stejně důležitá je i samotná výplň a použité matrace. Tvrdost zda měkkost je spíše individuální záležitostí, ale tuhost by se neměla změnit ani po několika letech. Nikdo přece nechce mít „prohlubeň“ na sedácích.

Pravidelné používání může, ale nemusí odrazit na čalounění. Proto vybírejte potahy , které jsou odolné, neztrácejí intenzitu barvy a jsou jednoduché na údržbu. Kůže je samostatnou kategorií, ale co se týče látkových textilií na sedacích soupravách, doporučení s antiabsorpčním povrchem jsou opodstatněné.

Sedačky do L

Jak jsme se již načrtli v  článku o sedačkách ve tvaru L , tento typ sezení splní vaše očekávání v malých bytech i velkých domech . Její výběr je však podmíněn i dalšími faktory. Tím výrazným je samozřejmě samotný účel a počet členů , který na ní pravidelně budou sedávat.

Od toho a od rozměrů obývacího pokoje se bude odvíjet i velikostní provedení sedačky do L . Ukončení její levé nebo pravé části je záležitostí vkusu. Může být v podobě područek nebo ve variantě tzv. otoman . Právě ten běžně plní i funkci úložných prostorů.

Tento typ sezení se může klidně stát dominantou pokoje, ale nejen centrální umístění je pro něj vyhovující. Právě vyplnění jinak nevyužitých rohů má v tomto případě to pravé opodstatnění.

Sedačky ve tvaru U

Tzv . Učkové sezení je ideální volbou zejména pro větší prostory , ale výborně poslouží i jako „dělící stěna“ v otevřeném dispozičním řešeníkuchyně a obývacího pokoje. Variabilita se hlásí o slovo, protože šířka sedačky, jakož i délka její protilehlých ramen je v podstatě přizpůsobitelná, a to díky jednotlivým modulovým komponentům.

Zařízení bytu se často atypickým rozměrům v místnostech nevyhne. Zejména do nestandardních pokojů se doporučuje výroba sedacích souprav a nábytku na míru. Systémové sedačky představují jakousi „vlastní kategorii“ mezi klasickými typy či tvary pohovek a způsobu vytvoření na míru.

Skládají se totiž z různých modulů , které si můžete navolit podle vlastních požadavků a rozměrů, které máte k dispozici. Sestavit rohovou sedací soupravu, Učkový tvar různé délky a šířky, jakož i otoman či trojsedák nebude žádný problém. V článku věnovanému této tématice se dočtete také jak správně vybrat sedačku ve tvaru U .

 

 

Reklama