Zrcadlo na stěnu

0
573
Reklama

Zrcadlo, to je bytový doplněk i praktický pomocník v jednom . Nenahraditelné při úpravě zevnějšku, výborně využitelné v malých či v designérských prostorách. Hodí se téměř do všech místností v domácnosti a má široké možnosti stylového zařazení.

Zrcadlo na stěnu není jen výsadou koupelny. Opodstatnění má také v předsíni, v ložnici , ale také v obývacím pokoji či v jídelně . Ani chodba nemusí být o něj ochuzena. Zejména zrcadlové posuvné dveře vestavěné skříně mohou zesvětlit prostor a opticky ho zvětšit.

 Jak nalepit zrcadlo na stěnu?

Pokud jste zavěšení zavrhli a rozhodli se pro nalepení (či jejich kombinaci), základem je samozřejmě vhodný typ lepidla . Ten souvisí is celkovou hmotností zrcadla . Důležité je vždy odmastit jeho zadní stranu, jakož i samotný podklad.

Lepení silikonem vytváří pevný spoj, ale nevýhodou je nutnost zafixování podepřením na cca 12 hodin. Plusem je, že i pár minut po nalepení můžete se zrcadlem manipulovat do správné polohy. Za zmínku stojí i montážní lepidlo Pattex , které udrží i těžké zrcadla. Tentokrát opora není nutná.

Lepidlo Mamut vytváří také pevný spoj, přičemž díky okamžité fixaci (do pěti minut mu můžete najít optimální polohu) není potřeba podepření. Odborníci ho doporučují kombinovat s malým množstvím silikonu.

Jak pověsit zrcadlo na stěnu?

Vrtání do zdi a  uchycení na hmoždinky je také možností. Zrcadlo by mělo disponovat závěsnými plechy v jeho zadní části (v opačném případě jejich nalepíte silikonem). Aby viselo rovně (vrch může kvůli plíškem „odstávat“), doporučujeme ke spodní hraně nalepit tzv. Bumpon.

Na výšce jeho umístění záleží. Ta souvisí i se samotnou výškou členy domácnosti. Dbejte na to, aby v zrcadle byla vidět nejen celá hlava, ale i dalších, alespoň 10 cm nad ní. Standardní rozměr zavěšení je 170 cm nad podlahou , ale individuální přizpůsobení je samozřejmostí.

I šířka, a tedy celková velikost se hlásí o slovo. Nejde jen o nosnost zrcadla. Například správné otočení obdélníkového zrcadla  může místnost opticky prodloužit nebo rozšířit . Dokonce vytvoří světlejší prostor v případě, že bude směřovat přímo naproti oknu.

Zrcadlo na stěnu bez rámu nebo s rámem?

Styl zrcadla ve velké míře souvisí s jeho orámováním . To se podílí na tom, zda bude ladit do rustikálního, vintage, moderního nebo minimalistického stylu. I na klasiku můžete vsadit. Variabilnost má v tomto případě hlavní slovo.

Dřevěné rámy jsou její příkladem, protože se díky rozmanitému zpracování dřeva dokážou přizpůsobit více stylem . Záleží na tom, zda budou ozdobené výraznou řezbou nebo ošetřeny barevným nátěrem či lakem.

Kovové rámy si najdou uplatnění iv bytech zařízených v duchu urban či art deco. Sluší jim i metalické odstíny . Naopak bezrámové typy zrcadel se hodí do minimalistických bytů nebo všude tam, kde hlavním účelem není design.

Zrcadlo na stěnu do koupelny

Kromě reálného obrazu, který při (nejen) ranní hygieně upravujete k vaší spokojenosti, vám koupelnové zrcadlo dokáže poskytnout různé vychytávky. Osvětlení , ať už ve formě svítících lišt, LED žárovek nebo integrovaných světelných zdrojů, je dnes klasikou. Automatický světelný senzor pohybu už má přidanou hodnotu …

Zrcadlo s vyhříváním ? V současnosti žádný problém. Skryté infrapanely zamezí jeho zamlžování a zároveň rozehřejí stěny i podlahu. Pro náročné jsou v nabídce také zrcadla s integrovanými hodinami, ba dokonce s obrazovkou . Ani při úpravě vizáže vám neunikne dění ve světě.

Zrcadlo na stěnu do předsíně

Zkontrolovat svůj vzhled před odchodem z domu nemusíte jen v koupelně. Právě předsíň je místem, kde zejména v zimních měsících využijeme služby zrcadla Vrstvení oblečení, čepice či šál, je dobré se ujistit, že všechno ladí jak má. I samotné zrcadlo by mělo ladit.

Běžně je součástí síňových sestav , ale výborně vynikne iv kombinaci konzolového stolku či stylové lavice . Nemusíte se bát ani nadrozměrných velikostí, dokonce ani v případě, že je vstupní místnost skoupá na metry čtvereční. Optická iluze zvětšení je totiž doménou zrcadel.

Moderní zrcadlo na stěnu

Charakterizujte svůj styl i prostřednictvím zrcadla. Přizpůsobte ho účelu a druhu místnosti. Pokud přemýšlíte nad koupí zrcadla z čistě estetické stránky, zkuste si pohrát s tvary. Čtverec zda obdélník je klasika (i když s rámem tomu nemusí být tak), kruh, elipsa zda atypický tvar může vytvořit i dramatický akcent v místnosti . V obývacím pokoji či v jídelně bude vítáno.

Zajímavým řešením je i použití stejných, ale velikostně rozdílných zrcadel vedle sebe . Základem je použít alespoň tři kusy. Platí to i při kombinování více zrcadel , ale v odlišných tvarech. Hru s designem vytvoříte také poskládáním menších kousků zrcadla do jednoho celistvého obrazu. Zrcadlovým mozaikám v interiéru neodzvonilo …

I pro ty, kterým podobné „tvoření“ není až tak srdci blízké se najde alternativní, ale stylové řešení . Trh nabízí exkluzivní designové zrcadla , které sice nepotěší svou cenou, ale zaručeně dodají interiéru šmrnc, a to například i v podobě solitéru.

Kde najít široký sortiment designových zrcadel?

Nezapomeňte ani na jeho údržbu , která mu prodlouží životnost. Otiskům a prachu se nevyhnete. Některé čistící prostředky však mohou být pro povrch zrcadla agresivní. Ekologickým a ověřeným způsobem je omytí pomocí vody s trochou octa nebo nanesení mýdla, které po chvíli setřete.

 

 

Reklama