Šetříme náklady na teplo s akumulačním vytápěním

0
3
Reklama

Existuje několik způsobů, jak si domácnost v zimě zahřát. Některé jsou nákladnější, některé levnější, některé přeměňují energii z černého uhlí, hnědého uhlí, dřeva, či zemního plynu a my se dnes podíváme na energii elektrickou.

Přeměna elektrické energie na teplo má jednu obrovskou výhodu. Na rozdíl od jiných druhů paliva, které přeměňují energii přibližně ve výši 70 – 90%, účinnost při přeměně elektrické energie je až 99%. Při výběru vhodného vytápění do naší domácnosti také rozlišujeme mezi dvěma druhy nákladů – těmi počátečními, investičními a provozními.Zde je třeba, abychom naši finanční situaci dokonale znali a rozhodli se pro tu nejlepší možnost. Jednou z nich je i akumulační vytápění.

Maximální šetření nákladů

Akumulační vytápění funguje jako jeden promyšlený systém. V noci, kdy je tarif elektrické energie nejnižší do svých rozvaděčů tepla (kamen, radiátorů, kamen) nahromadí teplo, které během dne automaticky vypouští a tedy vytápí naše bydlení do požadované teploty. Kromě vyhřátí místnosti také zabraňuje vychladnutí konstrukční stavby.

Pomocí svých snímačů zařízení kompenzuje kolísání teploty v místnostech a přizpůsobuje mu svou činnost automaticky, aniž by byl nutný jakýkoliv manuální zásah.

Nenápadný design

Nemusíte se bát žádných záludností, které vám zaberou již i tak cenné centimetry na některé ze stěn. Akumulační zařízení jsou vyráběny jako ploché kvádry (hloubka jen cca 15 – 18 cm), přičemž u kamen jsou jejich desky vyrobené z magnetitu, který má vysokou hustotu a nejlépe pracuje s teplem a při klasických radiátorech je konstrukce většinou z nerezové oceli. Navíc instalace takového topného systému potrvá jen několik hodin a tak jako provozní náklady budou nízké, tak i ty počáteční se nevyšplhá vysoko.

2

Reklama