Britský designér Jasper Morrison představil svou první sektorovou kuchyni

0
21
Reklama

Jasper Morrison, jeden z nejvýznamnějších průmyslových designérů v Evropě, který navrhuje pro renomované značky, letos navrhl sérii modulárních kuchyní pro výrobce Schiffini.

Plodná Morrisonová práce a znalost problematiky mu vynesly vysoké mezinárodní uznání. Dnes je společností Design Museum považován za jednoho z nejvlivnějších průmyslových designérů. Získal zaslouženou reputaci za tvůrčí inovaci produktů nejrůznějších druhů – od kuchyňského náčiní, nádobí, lamp, nábytku až po architekturu.

Jasper Morrison má úžasný talent pro design a pro jeho úspěch v oblasti vývoje nových designových modelů je důležitá jeho unikátní filozofie o estetice. Popisuje svůj design jako „super normální“, protože jeho minimalizována forma vytváří atmosféru harmonie, a potěšení z použití každého kousku. Jak sám říká: „Super normální objekty jsou výsledkem dlouhé tradice vývojového posunu ve tvaru každodenních věcí, nikoli pokus o přerušení historie jejich formy , spíše snaha o jejich shrnutí. „

Spolupracoval s mnoha předními značkami po celém světě jako Magis, Vitra, EMEC, Cappellini, či Samsung, vybudoval si skvělé renomé a je vysoce uznávaný v oblasti inovací a produktového designu v nejrůznějších odvětvích.

Modulární kuchyně

Vytvořil tři barevné varianty a tří základní konfigurace v rámci modulárního systému pro italskou značku Schiffini. Zajímavá je i jejich inovovaná povrchová úprava.Pracovní desky jsou vyrobeny z dřevovláknitých desek z obou stran ošetřených akrylovým laminátem pomocí nanotechnologie.

Jasper Morrison se nesnaží šokovat atypickými tvary, ale klade důraz na praktickou stránku, užitečný, zodpovědný a uvědomělý design s ohledem na udržitelné materiály.Výrobce popsal konstrukci kuchyní Lepic jako „zdánlivě jednoduchou s intuitivním systémem a bohatou na důležité detaily.“

lepic-kitchen-design-jasper-morrison-versatile-schiffini-wood-laminate_dezeen_1568_1

Reklama