Sklo jako součást kuchyně

0
34
Reklama

Sklo je součástí kuchyně už dávno. Zdomácnělo se v ní nejen na horních skříňkách, ale také v podobě kuchyňské zástěny. Ale aby byla ze skla celá linka? Japonský designér Tokujin Yoshioka ukázal, že je to možné.

Máte hezké nádobí?

Vystavte ho na odiv! Otevřením kuchyně do obytného prostoru se vaření se stalo přirozenou součástí života. Použití skla tento dojem ještě podtrhuje. Transparentní kuchyňská linka nic neskrývá a k její kráse přispívá i moderní nádobí. Přes kouřové sklo ho zřetelně vidět, takže přirozenou požadavkem je dokonalý pořádek.

Jen sklo a ocelový rám

Použití skla v kuchyni je bezpečné a hygienické a dělá ji moderní a elegantní. Japonský designér rád pracuje se sklem. Již v minulosti vytvořil pro italský trh jídelní stůl ze zrcadlového skla. Jeho skleněná kuchyňská linka je koncipována jako modulová, proto je snadné vytvořit různé kombinace. Základ skříněk tvoří subtilní ocelový rám, který vyplňuje kouřové sklo. Manipulaci s nádobím usnadňují snadno výsuvné zásuvky a pracovní deska je z nerezové oceli.

Skleněná pracovní deska

Chcete ještě více skla? Do kuchyně si pořiďte skleněnou pracovní desku. Při pohledu na ni má člověk pocit, že se ocitl v ledovém království. Vysoký lesk působí chladně, ale má mnoho praktických výhod. Hladké sklo je žáruvzdorné a snadno se udržuje. Tloušťka desky může být 12, 15 a 20 mm a její velikost a tvar přizpůsobte typu linky. Vybrat si můžete nejen čiré, ale i barevné sklo, případně se vzorem nebo potiskem. Pokud hledáte něco speciálního, doporučujeme LED osvětlení.

Dvířka ze skla

Většina kuchyňských linek má dřevěné nebo laminátové dvířka. Ale pokud toužíte po něčem trendovejšom sáhněte po skleněných dvířkách. Vyrábějí se z kaleného tvrzeného skla v různých velikostech a barvách. Sklo může být ve vysokém lesku nebo matné. Výrobci nabízejí kromě jednobarevných i dvířka s motivy. Předností skleněných dvířek je kromě estetického vzhledu především snadná údržba, vysoká odolnost vůči nárazům a teplu. Pokud se vám líbí, nemusíte hned vyměňovat celou linku. Nechte si na své dvířka nalepit 4 mm sklo a vaše kuchyň získá nový svěží vzhled.

2892691

Reklama