Zdravější domácnost

0
5
Reklama

Možné sníte o lepší práci, hlubším vztahu nebo zdravějším životním stylu. K naplnění těchto snů budete mít blíže, pokud dodržíte 5 prostých pravidel.

Prosté kroky však není vždy snadné pravidelně dodržet. Pokud si na osvojení každého z nich dopřejete alespoň jeden disciplinovaný měsíc, je téměř jisté, že se život změní k lepšímu. Jaké jsou to?

1. Každý den si pěkně ustlat postel

Ranní stlaní postele znamená, že vstanete o pár minut dříve, abyste to v pohodě stihli. Natřásá polštáře, převrátit přikrývku nebo peřinu, natáhnout pokrčenou plachtu. Ideální přikrýt peřiny přikrývkou, která úhledně zakryje celou postel. Jednoduchý rituál je nejednou prvním tělocvikem, který ráno děláme. Opakováním se stane startovacím rituálem, který nás navnadí na produktivní den. Sotva jsme totiž vstali, už jsme úspěšně splnili jeden úkol dne. Bravo!

2. Jídlo bez elektroniky

Neznamená to vaření výlučně bez spotřebičů, ale jedení bez mobilu, tabletu a ideálně i bez zapnutého televizoru. Alespoň jídlo denně bychom měli zvládnout tak, že věnujeme pozornost jídlu, což je na talíři a blízkým, kteří s námi sedí u stolu. Nerušená pozornost je totiž někdy nejlepší projev náklonnosti.

3. Umývání nádobí

Kuchyňský dřez plný nádobí je téměř zaručeným spouštěčem hádek v rodině i v společně pronajatém bytě. Mnozí jistě potvrdí, že pokud něco dokáže rodiče (a zvláště mámy) vytočit, tak je to neumyté nebo neodloženým nádobí. Důvod je přitom jednoduchý: do kuchyně často vcházíme s představou čehosi příjemného (chutného jídla nebo pamlsky) a sraz s realitou (špinavým nádobím) je pro náš mozek šokem. Chcete žít šťastnější? Nesbírejte špinavé a zapáchající hrnce a talíře v umyvadle.

4. Přirozené světlo

Je s podivem, kolik lidí zapomíná na nejlepšího lékaře na světě – slunce. Pokud máte pocit, že vám chybí energie, vytrvalost nebo elán, zkontrolujte si okna. Možná malá změna v tom, že vytáhnete žaluzie, odostriete závěsy nebo vytáhnete rolety bude prvním zábleskem – nejen léčivého světla, ale i naděje. A někdy může být i dobrým budíčkem k tomu, abychom pořádně uklidili.

5. Průběžné doplňování

Nahraď, co si spotřeboval – to je další z kamenů úrazu v domácnostech, ve kterých se pohybuje více lidí. Je jedno, zda se jedná o manžele, rodiče a děti nebo spolubydlící. Každého naštve, když si s úlevou sedne do té nejmenší místnosti a zjistí, že došel papír. Pokud vidíte, že se role užuž mine, nečekejte, že ji doplní někdo jiný. Ohleduplnost není slabost.

2816167

Reklama