Soukromí v zahradě

0
79
Reklama

edzáhradky, mikrozáhrady, někdy jen jakési zelené opasky nebo kapesníky kolem domu občas vzbuzují dojem, že jste všem na očích.

Hledali jsme tedy způsoby, jak v takových stísněných podmínkách navodit pocit soukromí tak, aby plot nepřipomínal hradby Alcatrazu.Vytáhnout vysokou betonovou zeď se totiž nabízí jako nejsnáze řešení – pokud máte rádi vězeňskou atmosféru.

Pokud však potřebujete cítit větřík ve vlasech a sluneční paprsky na pokožce, beton ani jiné neprůstřelné řešení asi nebudou tím pravým.

 Pěkné dřevěné stěny

Se zvláštním důrazem na slově hezké. I když půjde o pár desek Zbouchnutá dohromady, pokud budou uloženy zajímavým způsobem, navodí přívětivou atmosféru. Pro domácí, i pro sousedy. A dobré vztahy jsou přece důležité.Naštěstí jsou i jiné možnosti – a není jich málo.

Textilní závěsy

Může jít o průsvitné, ale ne průhledné záclonky – nebo dokonce pořádně dlouhou metráž, kterou natáhnete přes konstrukci jako nomádský stan. Takové řešení není celoroční, a proto se hodí hlavně tam, kde se potřebujete v létě chránit před ostrým sluncem.

Zelené stěny

Pokud je třeba překrýt nepěkný sousedů plot. Kromě momentální „klasiky“ – zelené stěny z tújí – se na vytvoření zelené stěny hodí například habr nebo exotický babmus, jehož výhodou je hlavně rychlý růst.

Reklama