Spolehlivá střecha s dlouhou životností

0
2
Reklama

Jedním z klíčových rozhodnutí při plánování a stavbě domu je nepochybně výběr střešní krytiny. Volba střechy totiž ovlivní estetický vzhled domu a také jeho fungování. Univerzální volbou pro širokou škálu typů objektů, tvarů střechy, okolních klimatických podmínek a také specifických estetických požadavků je krytina KM BETA od společnosti KM Beta. Střešní krytiny KM BETA se vyrábějí z přírodních materiálů, vyznačují se vysokou odolností vůči nepříznivým vnějším podmínkám a jsou použitelné i pro šikmé střechy s opravdu nízkým sklonem (již od 12 °).

Moderní vila i chalupa na horách, rekonstrukce i novostavba

Vlastnosti střešní krytiny KM BETA a konkrétní tvary typů KMB BETA a KMB HODONKA předurčují tento materiál na širokou škálu realizací, od moderní architektury přes klasické rodinné domky, bytové domy a veřejné stavby až k stylovým srubem, chatám, chalupám a případně i historickým objektům. Krytina KM BETA je vhodná jak pro novostavby taj i na rekonstrukce střech. Pokud je nosná konstrukce bez závad, mohou být tašky KM BETA bez problémů pokládány i na stávající laťování. Pokládka střešní krytiny KM BETA patří, ve srovnání s jinými typy krytin, k těm nejjednodušším.

Zatížení krovu

Jedním ze základních kritérií – zejména při obnově krytiny na starším krovu – je její váha. Větší zatížení by mohlo způsobit statické problémy krovu a i celé stavby. Pokud byla na původním krovu pálená taška, určitě nebude problém ani s krytinou KM BETA. Pevnost a další vlastnosti směsi, z níž se tašky KM BETA vyrábějí, totiž umožňuje vyrábět střešní tašky větších rozměrů as menší hmotností. Při deseti tašek KM BETA na 1 m2 jde o zatížení krovu jen 42,5kg / m2, což je skutečně váha srovnatelná tak s jinými betonovými krytinami tak s pálenou taškou.

Spolehlivá i při nízkém sklonu a nepříznivých klimatických podmínkách

Při volbě střešní krytiny je nutné zvážit konkrétní specifikaci střechy, například její sklon. Některé krytiny se totiž na příliš nízký sklon nehodí a hrozí zatékání. Krytina KM BETA je vhodná pro sklon střechy již od 12 ° do 60 °. I při nízkém sklonu spolehlivě ochrání Váš domov před nepříznivým počasím.

Na horách jako doma

To platí také pro různé klimatické podmínky, například prudký vítr, nadměrné množství srážek nebo oblast s náročnějšími sněhovými podmínkami, které jsou dalším faktorem při výběru střešní krytiny. I když se mnohé krytiny do horských podmínek nehodí, střecha KM BETA je zde jako doma. Bez problémů totiž odolá i vysokému zatížení sněhem a větrem.

Důvodem je mimořádná pevnost a vysoká únosnost. Taška KM BETA dosahuje po 28 dnech hodnoty 2500 N a více, a pevnosti časem ještě rostou. Tyto vlastnosti a k tomu vysoká mrazuvzdornost a nízká nasákavost prodlužují životnost krytiny KM BETA až na 100 let.

Reklama