Správné sezení s LD SEATING

0
3
Reklama

Také Vás bolí záda po celém dni stráveném v práci za počítačem? Každý den zbytečně trpíte kvůli nepohodlné židli? Se židlemi značky LD SEATING se s tím dá něco udělat.

"V dnešní době, kdy člověk prosedí celý den za počítačem se často zapomíná na správné držení těla. Je velmi důležité, aby člověk sedící na židli nezůstal statický. Židle by měla svému uživateli poskytovat díky svým nastavením možnost přirozeného pohybu i během sezení. Například správným nastavením tuhosti opěradla lze docílit přirozené a stále posilování břišního svalstva. Pokud je židle kvalitní, člověk o tomto "posilování" ani neví ", říká Dalibor Jakubec, odborník na správnou ergonomii sezení.

Podívejme se tedy na pár základních pravidel správného nastavení židle či křesla pro zajištění zdravého sezení:

• Nastavení výšky sedadla tak, aby lýtka a stehna svíraly pravý úhel.

• Nastavení výšky opěradla, případně bederní opěrky do takové polohy, aby byl záda pevně podepřen v místě prohnutí páteře, tedy v bederní části.
• Je velmi důležité, aby byl zajištěn stálý kontakt zad s opěradlem. Třeba sedět vzpřímeně a nehrbit se.
• Pokud je židle vybavena posuvným sedadlem, měl by si uživatel nastavit hloubku sedáku tak, aby udržel ve spodní části zad kontakt s opěradlem, zároveň by ale přední hrana sedáku neměla bránit volnému ohnutí kolen do správného úhlu.
• Pokud je židle vybavena výškově nastavitelnými opěrkami rukou, měly by být nastaveny tak aby po spuštění loktů doléhaly plochy předloktí rovnoměrně na opěrku po celé její délce.

Reklama