Stínící technika

0
4
Reklama

Stavitelé, projektanti zda investoři často stojí před rozhodnutím, jaký typ stínící techniky použít.

Venkovní žaluzie umožňují výbornou regulaci průchodu světla. Mají však nižší odolnost vůči větru za jehož působení mohou být hlučné. Hliníkové lamelové rolety jsou odolné vůči větru, ale standardní lamely při stažení nepropouštějí dostatek denního světla. Tuto nevýhodu rolet řeší patentované lamely "Denní světlo" vyvinuté společností HELLA. S roletami "Denní světlo" si můžete individuálně regulovat prostup světla a to až po úplné zatemnění, je tedy jen na Vás kolik světla a tepla pronikne do místnosti. Tento nový typ rolet zachycuje přímé sluneční záření tak jako standardní rolety, ale zároveň využívá denní světlo na přirozené osvětlení. Světlo tak nedopadá do místnosti v pruzích .Skrz stažené rolety s rozvinutým krunýřem přechází do místnosti denní světlo a roleta současně izoluje nežádoucí teplo nebo zimu.

Technologie

Profil pancíře "Denní světlo" má označení TR37 a je tvořen dvouplášťovým profilem z válcovaného hliníkového plechu, vyplněným polyuretanem, (rozměr profilu 37,0 x 7,7 mm), který je kombinován s extrudovaným plastovým profilem z PMMA (rozměr 17,0 x 3,1 mm).

Plastový profil je možné zvolit ze dvou typů:
– S podílem difúzního materiálu (průchod rozptýleného světla do místnosti)
– Transparentní (umožňuje výhled do exteriéru).

Meziprofily v dolní části krunýře mají větrací otvory, které umožňují proudění vzduchu.

Úspora energie

Izolující vzduchové mezery mezi roletou a oknem drží nežádoucí teplo a chlad venku. V létě nedochází ke přehřívání místnosti av zimě klesají náklady na vytápění. Kromě toho je důležitá i ochrana před oslňujícím světlem, nežádoucími pohledy, hlukem av neposlední řadě i před vloupáním. Rolety "Denní světlo" chrání atmosféru soukromí a zabraňují průniku hluku z ulice. Speciální konstrukce HELLA s integrovanými bezpečnostními prvky navíc ztěžuje život lupičům. Výsledkem je příjemná atmosféra bydlení a tepelná pohoda za každého počasí.

Rolety HELLA dokáží snížit působení vysokých venkovních teplot až o 85%. Dokonce se v těchto případech můžete zříci klimatizace a mít přesto příjemný chlad v interiéry. Rolety HELLA vytvářejí v zavřeném stavu vzduchový polštář nacházející se před sklem a zabraňují tak cirkulaci vzduchu.
Spotřeba energie použitá na vytápění se v závislosti na výrobu a okenního systému sníží až o 45%.

Rolety "Denní světlo" mohou být ovládány elektromotorem nebo klikou. Na přání je možné rolety vybavit i fotovoltaickými moduly. Rolety pak lze používat ekologicky nakolik jsou energeticky soběstačné. V ovládání rolet s elektromotorem je možné zvolit samostatné řízení každé rolety vypínačem, skupinovým řízením s automatickými funkcemi, dálkovými ovladači, inteligentním systémem budovy nebo komfortně pomocí smartphonu při použití systému HELLA ONYX

Reklama