Světlovody VELUX Nové Generace

0
2
Reklama

Při vaření si posviťte pod ruce

Kuchyně je multifunkční místnost. Kromě vaření a pečení v ní spolu s nejbližšími trávíme společný volný čas. Je proto důležité, abychom se v této místnosti cítili příjemně, a to nejen během přípravy jídel.

Práce v kuchyni vyžaduje pozornost detailům, i práci s ostrými předměty. Aby příprava jídel byla bezpečná, je velmi důležité zajistit dostatečné osvětlení pracovních ploch.

Zabezpečte dostatečné množství denního světla

Osvětlit však nestačí jen pracovní plochy. Třeba pamatovat na to, že světlo by nemělo být umístěny za vámi, protože byste si sami vytvářeli stín. Na druhé straně, také vás nesmí oslepovat. Denní světlo dělá v prostoru doslova zázraky. Vpusťte ho i do kuchyně. Pomocí střešních oken hravě prosvětlíte prostory umístěny v hloubce iv jednopodlažních domech. Kombinací střešních a fasádních oken získáte zásadní zlepšení světelných poměrů v místnosti a neopakovatelnou atmosféru.

Pokud z různých důvodů není možné osadit střešní okna, řešením jsou světlovody VELUX Nové Generace. Instalovat je lze až do vzdálenosti 6 metrů od střechy, takže opravdu přivedou denní světlo tam, kde potřebujete. Můžete využít kombinaci se zdroji umělého osvětlení. Speciální pozornost věnujte osvětlení nad sporákem, pracovními plochami, ale i nad jídelním stolem.

Otevřete okna a vyvětrejte

Kromě denního světla lze pomocí střešních oken velmi efektivně větrat. Během vaření nezapomeňte zapnout digestoř a souběžně otevřít okna. Po vaření nárazově větrejte alespoň 15 minut – během toho se vymění nahromaděný vzduch za čerstvý. Kuchyni rychle a účinně vyvětráte díky tzv. komínovému efektu. Stačí najednou otevřít střešní a fasádní okna.

Reklama