Tapeta na nábytku

0
109
Reklama

Máte doma starší nábytek a v koutku duše cítíte, že by to chtělo změnu, ale nevíte přesně jakou?Nemusíte okamžitě nakupovat nové kousky. Nechte se námi dnes inspirovat. Tapetami.

Pokud jste z těch, kteří mají v oblibě recyklaci starších částí nábytku a nebojíte se „udělej si sám“ projektů, dnes jsme sáhli po nápadu jak osvěžit váš starší nábytek pomocí obyčejné tapety a dát mu tím ještě šanci chvilku pobýt ve vašem interiéru.

Budete potřebovat klasickou tapetu, kterou můžete například z pohodlí domova objednat na internetu nebo zaběhnout do klasické kamenné prodejny a její vzor přizpůsobit ke stylu místnosti, ve které se bude daná skříňka, skříň nebo komoda nacházet. (náš tip! můžete dokonce použít vlastní fotografie, které v případě, že jsou vysoké kvality, budou výborně vypadat i ve velkém formátu) Dále budete potřebovat lepidlo na tapety, nůžky a obyčejnou tužku.

Postup je celkem jednoduchý. Přeměřte si plochy, které chcete pokrýt vybranou tapetou a následně si je na ni načrtněte. Je důležité, aby byla tapeta dostatečně široká, abyste neměli problémy s jejím napájením v případě menších nebo větších vzorů. Poté natřete lepidlem tak jak nábytek, tak i vystřiženou tapetu a přiložte. Na vyrovnávání nerovností a bublinek vzniklých při přikládání můžete použít například platební kartu (tento trik již určitě znáte) a po kompletním zaschnutí naneste na povrch ještě jednu vrstvu lepidla. Nyní však speciálního – povrchového, které doladí celkový dojem.

Šmrnc nábytku dodají i tapety, které mají určitou 3D strukturu a v dnešní době nejsou ve specializovaných prodejnách ničím neobvyklým. Vyzkoušejte tapetu použít například na boční strany zásuvek vaší oblíbené komody nebo zadní stěnu knihovny.Celému prostoru to dodá nový rozměr, který si zamilujete.

395b14989d7fae1fd97c107be10a2eca

Reklama