Léto je období, kdy když kvetou růže. Můžete těšit z jejich rozmanitých druhů včetně těch, které kvetou jen jednou ročně. Všechny růže však potřebují v tomto období jistou péči.
O růže je třeba pečovat i během jejich nejkrásnějšího období. Nezapomeňte:
– Dočasně vyvázat výhonky mladých popínavých růží na oporu . Předejdete tím poškození větrem a zároveň bude rostlina vypadat úhledně. Definitivní je můžete vyvázat na oporu koncem léta nebo na podzim.
– Zalévat nově vysázených růže, pokud je sucho více než dva týdny. Každé rostlině dopřejte 5 litrů vody . Zakořeněné růže mají hlubší kořeny a poměrně dobře snášejí sucho.
– Pravidelně přihnojovat všechny růže pěstované v nádobách. V horkém počasí kontrolujte substrát každý den. Každých sedm až čtrnáct dní přidejte tekuté hnojivo .
– Odstraňovat přebytečné puky čajohybridom a floribundkám, čímž zajistíte větší květy.
– Rozmnožit své oblíbené odrůdy řízkováním .
– Plie, především kolem mladých růží. Můžete to udělat ručně nebo motykou, ale vyhněte se rytí v okolí růží, abyste nepoškodili kořeny a nezpůsobily vyrůstání nežádoucích kořenových výmladky.
– Odstraňovat nežádoucí kořenové výmladky.
– postřik v dvoutýdenních intervalech insekticidy nebo fungicidy na předcházení různých problémům. Sledujte, zda se neobjeví jakýkoli náznak napadení padlím, skvrnitostí listů, rzí růžovou a mšicemi.
– Vynést růže v květináčích ven, aby mohli odpočívat po kvetení. Dejte je na slunné chráněné místo nebo každý k vetináč vložte do vyhloubené jamky, aby substrát velmi rychle nevysychal.
– Řezat růže do vázy . Řežte je jen z dobře zakořeněných, silně rostoucích rostlin. Seřízněte nejvíce třetinu stonky těsně nad ven směřujícím pupenům.