TOP trendy do koupelny roku 2017

0
26
Reklama

Tak jak se trendy mění v při módním oblečení, tak je to i v našich interiérech. Dnes zavítáme do koupelny. Co je aktuálně v hledáčku světových designérů?

Je tu jaro a s ní chuť na změnu. Pokud vám již více nepostačuje vaše koupelna a připravujete její rekonstrukci, inspirujte se těmito šesti trendy, kterými určitě v této sezoně zazáříte.

1. Syrové, kovové povrchy

Metalické odlesky surové mědi, nerezu a dokonce i zlata jsou stále mimořádně trendy a to neobešlo ani naše koupelny. Výrobci vsadili na stylové velké či malé umyvadla, a dokonce i vany, při kterých si však oproti klasice majitelé musí sáhnout do kapsy o něco hlouběji. Tento materiál působí rustikální a do moderní koupelny vnese trošku městského stylu či venkovského klidu .

2. Jemné, zaoblené okraje

Retro střídá modernu a při oblých rozích je to stoprocentní. Sladké 60. léta se svými oblými, jemnými hranami vrátili i do koupelen. Ostré tvary nejsou mimo pouze v případě minimalistickým, ultra moderních interiérů. Oblé, hladké ukončení vnesou do místnosti potřebnou útulnost a vyhnete se tak zklamání ze sterility.

3. Zemité tóny

Ty máme v našich koupelnách všichni rádi. A tento rok se podle odborníků na design nic nezmění. Sáhněte po hnědé, béžové, šedé či dokonce zelené, pastelových tónech a čistém naturalismem. Doplňky mohou být ze dřeva, juty nebo kamene.

4. Žádný zbytečný lesk

Dalším trendem je matnost povrchů. Zatímco nás lesk doprovázel poslední roky, chce to změnu. Matné povrchy se objeví nejen na skříňkách či doplňcích, ale i samotné sanitě . Neokoukané pochromované povrchy však v koupelnách stále zůstávají mimořádně in.

5. Mixujte

Obecná pravidla přidržení se jednoho jediného stylu jsou již v bytovém designu obecně prožitým trendům. Dnes je in spojování. Nebojte se tedy mixovat styly, materiál či barvy .

6. A vítězem se stává …

Ne každý si prostorově a hlavně finančně může dovolit poslední, významný koupelnový trend na tuto sezónu, kterým jsou volně stojící vany. Ty dodají často nudnému prostoru koupelny punc luxusu a nádech wellness centra. Na trhu je jich stále více a je úplně jedno jestli sáhnete po kovovém vyhotovení v urban stylu nebo hladkém smaltu či dokonce exotickém dřevě.

Reklama