Jak účelně zařídit malou ložnici tak, aby vás nenudila, I díl

0
1667
Reklama

Tak tedy pokračujeme … Pokud je rozměr vaší ložnice malý, ještě to neznamená, že nemůže být praktický a účelný. Co ale bude nezbytné, naučit se pracovat s prostorem. Myslete na to, že i malá ložnice může být stylová a praktická.

Víte o tom, že malá ložnice, pokud je správně zařízená, je hotovým požehnáním pro spánek? V malých prostorech se podle jistého univerzitního průzkumu relaxuje mnohem lépe než ve velkých – otevřených místnostech.

Zde jsou slíbené tipy:

1. Úložný prostor pod postelí

Prostoru na odkládání věcí nikdy není dost. V malé ložnici o to víc. Pořiďte si proto postel s  úložným prostorem , získáte cenné zásuvky na odkládání všeho možného. Pokud takovou postel nemáte, dejte pod tu svou různé ozdobné koše, dekorativní krabice nebo plastové boxy.

2. Do výšky

Pokud máte vysoké stropy, šup s postelí nad úroveň podlahy. Vznikne tak pod ní další úložný prostor, zázemí pro pracovní koutek nebo místo na pohodlné sezení.

3. Přidejte tapety

To, že je vaše ložnice malá, ještě neznamená, že musí být i nudná. Přidejte odvážný vzor na jednu stěnu nebo nad čelo postele. Pozor však na velikost vzorů. Ideální jsou malé geometrické tvary, květiny nebo jen jemný metalický odlesk na potisku.

4. Buďte kreativní s policemi

Police jsou skvělé. Můžete je umístit kdekoli potřebujete, dokonce jimi můžete nahradit klasický noční stolek, pověsit je nad čelo postele, psací stůl nebo i vyplnit prostor mezi skříněmi.

5. „Zamést“ podlahu

Všechny drobnosti třeba dát pryč ze země. Skutečně! Ukliďte si podlahu, neuvěříte, jak velký efekt dosáhnete tím, že ze země odložíte noviny, knihy a časopisy nebo rozházené cdečka.

Reklama