Triky jak si za pár eur oživit interiér

0
9
Reklama

Proměnit prostor neznamená vždy velkou investici. Po troškách a za málo peněz lze i drobnými úpravami docílit velké změny.
Jednoduchá nálepka na zeď, k tomu vhodně zvolené doplňky, v tomto případě hodiny, nestojí mnoho. V e-shopech najdete nálepky různých tvarů, vzorů a barev už za pár korun. Rozhlédněte se po domě, co by se dalo takto zarámovat a nachystejte si alespoň 20 €.
Nový obklad do kuchyně nestojí málo, navíc, pokud započítáme pracnost a prašnost, rychlým dočasným řešením mohou být i výrazně barevné transparentní poličky. Stejně zajímavě však zapůsobí i ležérně seskupení "velkobaňatých" žárovek plazících se jakoby nic po bílých dlaždiček. A aby byl prostor využit, namísto soklu vsuňte pod kuchyňskou linku pár košíků.
Kuchyni laděnou tón v tónu oživíte tak, že vystřídáte plnobarevné plochy, například na kuchyňských dvířkách, se vzorovanými na polštářích, ubruse, sedácích, závěsech zda zástěně za pracovní deskou. Důležité je, aby vzory byly vzdušné. Tak jako v módě, i zde je nesmrtelná bílo-černá kombinace. Nákup látky na čtyři polštáře či kousek ubrusu vás nebude stát více než pár desítek eur.
Mix tvarů a barev rámů je na jedné stěně dovolen. Vytvořte si originální galerii z oblíbených obrázků a citátů. Potřebné věci a věcičky můžete mít po ruce i na očích. Aby vynikly vybrané kuchyňské kousky, natřete police stejnou barvou jako stěnu.
Pohrajte si detaily. Barevnou lepicí páskou vymezte prostor odpadkovému koši či "zarámujte" okno.
Nebojte se vzorů. I ta nejnudnější kuchyňská linka rázem ožije, když si na ní najde své místo barevný podnos – opřený o zástěnu určitě nebude překážet.
Využijte sílu kontrastů naplno. I malá místnost má svou temnou stránku, kterou lze rozjasnit. Pokud použijete velmi tmavou tapetu, nábytek volte co nejsubtilnější a nejbledší, konstrukčně a designově velmi jednoduchý.
Někdy pomůže i židlový mix. Mezi staré jídelní židle zamíchejte jednu bláznivě barevnou.

Reklama