Umírněná krása v dřevě ukrytá

0
0
Reklama

Současně vnímána klasická jídelna respektuje moderní myšlenky, ale přijímá je vždy s mírným odstupem. Drží se jednoduchých tvarů, bez excesů, které přežijí několik desetiletí trendů. Dlouhodobým trendem konzervativních jídelně je maximální až luxusní kvalita materiálu s dokonalým zpracováním, která by měla sloužit několika generacím. Taková jídelna se může chápat i jako dobrá investice.

Moderní jídelna je prostor, který nechá vyniknout krásu dokonalého materiálu nábytku a zároveň ho doplňuje. Není to jen sada židlí a stolu, jsou to doplňky, dekorace, odkládací prostory na servis – prostě vše, co vám pomůže vytvořit atmosféru stolování v pravém významu.

Pokud jste konzervativní a bojíte se výstřelků, sáhněte po kvalitě ve zpracování a dokonalých detailech. Taková jídelna zůstává trendová dlouhá léta. (Conde hause)

Dřevěná lavice i se stolem se z exteriéru přesunuli do interiéru jídelny. Je to prvek, který se objevuje v moderních loftových interiérech. Může být okořeněný i doplňky v moderní ozdobné novobarokní formě. (CR collection, Brand van Egmond).

Přestože se stále častěji jídelna izoluje od kuchyně a nachází si své místo v obytné části, ve velké kuchyni je umístění jídelního stolu stále aktuální. Zajímavá je kombinace profesionálních prvků industriální kuchyně a retro designu. Trendová však zůstane pouze v adekvátním prostoru. Pro byty v panelových a nově postavených bytových domech je tento styl nevhodný. Aby vynikl, potřebuje prostředí, které dýchá minulostí. (Brand van Egmond).

Krása inovativního materiálu v nábytkovém designu používaného na výrobu větroňů – dřevo vyplněné (injektované) polyuretanovou pěnou. Jeho vnitřní póry, mezery vyplňuje strukturální polyuretanová pěna. Kombinace vizuální a strukturální lehkosti. (Alias – Laleggera collection, design Riccardo Blumer)

V trendu jsou vtipné nápady. Za stůl v jídelně byste měli sedat s radostí pokud dobré náladě vám přispěje i když klasický, ale přece trochu vtipný nábytek. (Moooi).

Reklama