Umíte si vybrat správnou matraci?

0
4
Reklama

Na to, abyste skutečně sladce spali, musíte splnit pár kritérií. Vyberte si správný a kvalitní matraci, k němu vhodné rošty a také dobrou postel. Ložnici pravidelně větrejte a podle možností se snažte jít do postele s čistou hlavou.

Z čeho se vyrábějí matrace:

Stoprocentně přírodní gumokokosové desky se vyrábějí vulkanizací za tepla z kokosového vlákna a kaučukovníků mléka (přírodního latextu). Desky z kokosového vlákna jsou pružné, mají dlouhou životnost a výborné tepelněizolační vlastnosti. V matracích se využívají hlavně k dosažení potřebné tvrdosti a vzdušnosti.

Listex
Vyrábí se lisováním desek z kokosového vlákna a chrání pružinová jádra kvalitních matrací. Vyvinula ho firma Segum. Má vysokou pevnost, pružnost a odolnost proti mechanickému poškození av současnosti ho při výrobě matrací není možné nahradit jiným materiálem s obdobnými vlastnostmi.

Talalay latex
Považován za nejkvalitnější druh latexu, je precizně namíchaná směs přírodního a syntetického latexu, dokonale promíchaná se vzduchem. Touto technologií se vyrábí lehoučká pěna, která se zmrazí na teplotu -30 ° C, při které vznikne otevřená buněčná struktura. Následně se takto vzniklá pěna smíchá s CO2 a vulkanizuje při teplotě 115 ° C, čímž se objem buněk zvětší. Talalay latex si zachovává elasticitu během celé životnosti, je dokonale vzdušný a ideálně kopíruje tvar těla.

Pokud kupujete matraci do stávající postele, musíte jí matraci přizpůsobit. Pokud však nejste omezen rozměrem postele, myslete na to, že matrace má být o 20 cm delší, než je vaše výška. Šířka matrace při jednolůžku by měla být 90 cm, při dvojlůžko alespoň 80 cm pro jednoho. Přemýšlíte, zda je lepší jedna široká matrace, nebo raději dvě samostatné? Obecně platí pravidlo, že dvě matrace jsou vždy lepší. Nejenže se snadněji udržují, ale máte možnost vybrat matraci přizpůsoben každému z partnerů. Pokud budete mít jako podložku lamelový rošt, dokonce polohovací, jednoznačně zvolte dvě matrace. Při polohování byste jinak museli oba rošty polohovat najednou a do stejné polohy.

Reklama