Při pohledu na dům, který nyní navštívíme, není těžké vzpomenout si na tvrzení, že při plánování bydlení třeba stát pevně na zemi. Jeho tvar totiž s těmito slovy "mírně" polemizuje naopak použité materiály a technologie stojí svojí obnovitelností a šetrností na straně naší planety. Podívejme se tedy, jak to vypadá v létajícím talíři na pozemský způsob.
Je třeba uznat, že zvenčí se dům na svůj létající vzor opravdu podobá. Rozkládá se na 28 akrech v ústraní, obklopen lesem v americkém státě New York. Na terasu po celém obvodu se vešla i vířivka a jiné "drobnosti" na pozemské požitky. Slunečné počasí si však neužijí jen obyvatelé, ale i dům samotný. Kupoli totiž lze pomocí dálkového ovládání otáčet tak, aby byly solární zisky co nejvýše a ušetřila se tak energie na vytápění. Nemalý význam to má i při letním chlazení. Bez obrovských oken kopírujících tvar kopule by to samozřejmě nešlo. Ty vpouštějí dovnitř obrovské množství světla. Co lze za nimi ještě čekat, tuší před vstupem asi jen málokdo. Vždyť ani mezi nejodvážnějšími designéry se nenajde mnoho takových, co už zařizovali létající talíř.
Kombinace bílé a bledého, ale dost výrazného dřeva místnost také zbytečně nepřetěžuje komplikovanými barevnými řešeními. Zachovává však dynamickou moderní eleganci. Tvarovatelnost dřeva umožnila, aby si linie udrželi čistotu, ale mohly být zároveň zajímavě ohnuté. Díky tomu vás ani tento téměř výlučně dvoubarevný interiér nezačne nudit. Pokud máte rádi spíše jemnost jako výrazné designové výkřiky právě takový styl by mohl prospět vašemu bydlení. I byt, který je od létajícího talíře na míle vzdálený pěkně prosvětlí, opticky zvětší a otevře. Chladu bílé se bát nemusíte, vykompenzuje ho teplý odstín dřeva .Z designového hlediska je situace na patře velmi podobná. Nacházejí se zde ložnice, pracovna a několik koupelen. Nechybí knihovna. Dostanete se sem pěkným, jak jinak dřevěným, centrálním schodištěm.