Úspěšná realizace pasivního domu od firmy Atrium

0
3
Reklama

Společnost ATRIUM v listopadu realizovala pasivní dům, který splňuje náročné podmínky jako konstrukční systém celé obálky domu, tak i mnoho detailů, které je nutné precizně uhlídat.

Firma ATRIUM v uplynulém roce zrealizovala zajímavou stavbu pasivního domu. Klienti měli poměrně jasnou představu o tom, jak by měl dům vypadat a co by měl obsahovat. Zákazníci přinesli vlastní vizi a hlavním úkolem firmy ATRIUM bylo doladit detaily vyprojektovat všechny technické prvky domu. Jelikož byl návrh domu již od prvopočátku plánovaný jako pasivní, padla volba na difúzně otevřený konstrukčně řešen ATRIUM DifuTech IZO PASIV. Proto bylo důležité navrhnout nejen obálku domu, kterou má firma ATRIUM certifikovanou, ale zároveň dodat a osadit kvalitní okna, topný a větrací systém a v neposlední řadě splnit podmínky vzduchotěsnosti domu.

Termín pasivní dům se používá pro mezinárodně uznávaný standard budov s velmi nízkou spotřebou energie a vysokým komfortem bydlení. Oproti stávajícím budovám, které jsou spíše tepelnými zářiči, spotřebují pasivní domy až desetkrát méně energie na vytápění. V porovnání s novostavbami splňujícími současně platné normy, může činit tato úspora desítky procent. Vždy záleží na použitých technologiích a materiálech. Na komfort a kvalitu vnitřního prostředí to však nemá vliv. Právě naopak! Výborné tepelné pohody a neustále čerstvého vzduchu bez průvanu si můžete užívat bez problémů i při zvyšujících se cenách energie.

Výhody pasivního domu:

• vysoký komfort prostředí uvnitř domu
• nízké náklady na vytápění
• stálý přívod čerstvého vzduchu
• netvoří se průvan
• vysoká tepelná pohoda v místnosti
• příjemné teploty v zimě i v létě

Technické parametry rodinného domu ATRIUM v pasivním provedení:

Měrná roční spotřeba tepla na vytápění pod 20 kWh / m2.rok
– Průměrný součinitel prostupu tepla obálkou budovy 0,18 W / m2.rok
– Instalovaný větrací systém s rekuperací tepla s účinností 77%
– Protokolu o absolvovaném blowerdoor testu – n50 = 0,39

Reklama