Jak si vybrat správný druh a tloušťku materiálu na zateplení

0
26
Reklama

O výsledku a efektu zateplení rodinného domu rozhoduje vedle kvality práce zejména výběr materiálů. Na slovenském trhu dnes najdete materiály s výbornými tepelněizolačními vlastnostmi, je třeba sledovat koeficient prostupu tepla ƛ (lambda).

S tepelnou izolací mohou vlastníci domů získat i další výhody. "Zateplení minerální vlnou přináší bytovému domu vysokou paropropustnost, tedy dům" dýchá ", zvukovou izolaci, ochranu před požárem a také zabraňuje přehřívání domu v létě," vysvětluje specialista na tepelné izolace Karol Tužinský z Knauf Insulation.

Třeba upozornit, že zateplení nehořlavým materiálem výrazně zvýší požární ochranu budovy. Šetřit na materiálu na zateplení a především jeho tloušťce se nevyplatí. Náklady něj tvoří přibližně 25 až 30% z celkových nákladů na zateplení. Na zateplení rodinných domů doporučujeme nové produkty z minerální vlny, mají výborné tepelněizolační vlastnosti, jejich součinitel tepelné vodivosti λ je 0,034 W / mK, což dnes představuje špičku ve své kategorii.

Reklama