Vany na relax jako ulité

0
12
Reklama

Upřednostňujete rychlou sprchu a ve vaší koupelně najdeme praktický sprchový kout nebo jste z těch, kteří si rádi vychutnají dlouhý relax a čvachtání ve vaně plné bublinek, s voňavými svíčkami a dobrou knihou?

Vana tvoří srdce koupelny. Je to místo spojené s příjemnými pocity relaxu a klidu. Při našem výběru saháme po retro kouscích, moderních tvarech nebo různorodých materiálech a představujeme si při tom ideální zapadnutí do stylu naší koupelny. V současnosti nabízejí specializované prodejny opravdu různorodou nabídku van nejen v klasické bílé barvě, ale v odstínech, o kterých se nám ještě před několika lety ani nezdálo.

Umístění vany musíte zvolit strategicky. Potřebné je to zvážit již před jejím samotným zasazením do prostoru. Pokud si chcete dopřát trochu luxusu a výhled na nebe plné hvězd nebo sluneční paprsky během dne, umístěte ji pod okno. Pokud nemáte množství prostoru, do kterého byste mohli velkou vanu umístit, zvolte roh a pokud naopak prostorem vaše koupelna překypuje, zamyslete se nad umístěním vany přímo do středu.

Povrch vany úzce souvisí s celkovým provedením koupelny. Můžete sáhnout po klasickém lehkém akrylátu, smaltu nebo po netradičnejších materiálech, jakými jsou dřevo, ocel, dokonce mramor. Stejně jako různorodé jsou materiály, stejně můžete požádat o atypický tvar své vany. Tyto složitější vypracované kousky nabízí mnoho designérů a rozhodně stojí za zvážení v případě, že si to můžete dovolit.

A pokud si myslíte, že v koutě vám musí nakonec stát jen holá vana, velmi se mýlíte. Doplňte ji stylovými závěsy, madla a opěrky, propracovanými vodovodními bateriemi a ihned dostane celý prostor nový rozměr.

Reklama