Stará dřevěná podlaha nebo nový vinyl

0
30
Reklama

K realistickým imitátorem dřeva se přidává i inovovaná vinylová podlaha. Autentický vzhled palubky s reálně působící patinou a V-drážkou překonávají dosavadní napodobeniny.

Vedle toho se může pochlubit výbornou odolností proti opotřebení, stoprocentní vodotěsností, příjemným teplým povrchem a slušnou absorpcí hluku. Navíc, vyrábějí se bez použití ftalátů.

Atraktivní imitace rozšiřují možnosti

Moderní technologie umožňují realistické napodobení velmi subtilních, drahých či obtížně zpracovatelných materiálů, navíc s praktickými vlastnostmi, o kterých se nám dříve ani nesnilo. Designérům umožňuje pracovat s materiály zcela novými způsoby, které by například se skutečným dřevem nebyly možné. Zajímavým příkladem je vzhled podlahy s do černá ohořelých kusů dřeva, které by na skutečném materiálu ani nebylo vůbec možné vytvořit.

Výrobci zareagovali na poptávku po větších formátech podlahových desek a rozšířily i množství variací struktury dřeva. Vytvářejí tak vizuální dojem skutečné dřevěné podlahy a ladící struktura přispívá k autentickému vzhledu a pocitu skutečného dřeva.

Reklama