Variabilní bungalov, který se vám přizpůsobí

0
7
Reklama

Zastřešení domu je zrealizované ve třech variantách – základním je valbová střecha, která je pro bungalovy typická. Každá varianta má svůj vlastní speciální systém, podporující celkový výraz domu.

Jednopatrové domy se již několik let těší velké popularitě. Absence schodů a zejména přímý kontakt s terénem jsou těmi nejčastěji citovanými důvody, proč lidé dávají přednost právě takové stavbě. Opravdu kvalitních bungalovů je však jako šafránu a když se nějaký najde, je samozřejmé, že ne každému vyhovuje rozložením a počtem místností. Jeden zajímavý bungalov, který vznikl ve spolupráci mladých architektů a Ekonomických staveb, s. r. o., vám nyní představíme.
Tento bungalov existuje ve třech velikostních variantách (5 + KK, 4 + KK a 3 + KK), navržených podle stejných principů, které se odrážejí v exteriéru iv interiéru budovy. Díky tomu si může budoucí majitel zvolit velikost, která přesně splňuje jeho požadavky. Zobrazený varianta je ten největší – jde o dům s pěti obytnými místnostmi a kuchyňským koutem, který poskytuje nejvíce volnosti při využívání.
Objekt má obdélníkový půdorys. Vstupní stěna fasády je zasazena hlouběji do půdorysu a vytváří závětří chránící vstup do domu. Druhým místem s ustupující hmotou je terasa. Ta příjemně propojuje interiér obývacího pokoje se zahradou. Fasádu těchto důležitých částí domu zvýrazňuje kamenný obklad, který se použil i mezi okny jednotlivých ložnic. Zasklení směřuje do soukromé části zahrady a je bez parapetu. Naopak okna umístěná na vstupní fasádě parapet mají, takže poskytují větší soukromí.

Dostatek pokojů zaručuje variabilitu

Rodičovská ložnice je přístupná z chodby a má vlastní koupelnu. Do ostatních pokojů, stejně jako do druhé koupelny, se dostanete přes šatnu s velkým úložným prostorem. Díky dostatečnému množství pokojů, jejich velikosti a bezbariérovému přístupu tak může dům reagovat na potřeby svých majitelů, které se během života často mění. Při takovém velkém domě je již samozřejmostí samostatné WC a technická místnost.

Spíž jako přežitek

V domě nenajdete žádnou spíž. Tu nahrazuje dnes modernější a funkčnější varianta ukládání potravin – vestavěná skříň se zabudovanou lednicí. Vedle skříně je francouzské okno, které lze zcela otevřít, díky čemuž lze dopravit nákup do úložného prostoru bez nutnosti nosit ho přes celý dům. Hranici mezi obývacím pokojem a kuchyňským koutem vymezuje prostorný jídelní stůl, umístěný při francouzském okně tak, aby byl dostatečně oslněn.

Reklama