Trápí vás pomyšlení na kalnou vodu?

0
12
Reklama

Zřejmě se to už mnohému majiteli bazénu stalo. Tedy pokud trošku usnul při pravidelné péči o bazénovou vodu, nebo v případě, že na její ošetření použil nevhodné bazénové přípravky.

Předtím jiskřivá voda byla najednou zelená jako v rybníku, popřípadě mléčně kalná. Koupat se v ní sice dalo, ale žádná slast to nebyla. A přitom stačí maličko, aby se takové věci neděly.

Pozor na šmejdy

"Jediné, co potřebujete, jsou kvalitní prostředky na úpravu vody," tvrdí odborník na čištění vody Patrik Zmeškal ze společnosti Mountfield. Ale zároveň upozorňuje, že na trhu se bohužel stále objevují nespolehlivé směsicí, které nemají potřebné hygienické a zdravotní atesty, a co do účinnosti jim nelze věřit. Současně varuje i před podomácku míchanými sloučeninami, které mohou vážně ohrožovat lidské zdraví. Bazénovou chemii bychom tedy měli kupovat pouze u zavedených obchodníků, nejlépe u těch, kteří bazény prodávají a mají s jejich provozem a údržbou dlouholeté zkušenosti.

Péče o vodu není věda

Co je pro stoprocentní účinnost bazénové chemie nejdůležitější? Podle Zmeškala je rozhodující výběr nejkvalitnějších surovin a používání pouze osvědčených receptur, podle kterých se přípravky míchají. Možná někoho překvapí, že skutečně ověřené a kvalitní přípravky jsou nabízeny v komplexním řadě, to proto, aby na sebe vhodně navazovaly.

"Ale nelekejte se. Jejich používání je i tak jednoduché. Vodu si musíte nejdříve řádně připravit, aby reagovala tak, jak potřebujete. Vše potřebné lze například nalézt v osvědčených řadách bazénové chemie Azuro nebo AquaMar. Od kapátkových a páskových testerů pro měření a úpravu pH a chloru, přes ALG přípravky na hubení řas až po přípravky, které již v zárodcích ničí bakterie. A když se náhodou voda zakalí, je dobré mít po ruce flokulant nebo projasňovač. Péče o vodu zvládne s takovými pomocníky kdokoliv. A i bazénovému "nováčkovi" nezabere tato činnost více než patnáct minut týdně, "dodává Patrik Zmeškal ze společnosti Mountfield.

Reklama