Věci, které je třeba z vašeho domu vyhodit

0
32
Reklama

Nezáleží na tom, kdo jste nebo kde žijete … Všichni bez rozdílu toužíme mít doma čisté, zdravé a příjemné prostředí bez nepořádku s pozitivní energií. Pak ale doma třeba udělat čistky!

Jde o malou změnu, která ale dokáže změnit spoustu věcí nejen u vás doma, ale v celém vašem životě i myšlení. Stejně jako není dobré zatěžovat mysl nepodstatnými záležitostmi, tak bychom se ani doma neměli obklopovat nepotřebnými věcmi, které se kolem nás nahromadily v průběhu dlouhých let nebo jsou jen prostě zkažené a nepoužitelné.

1. Vypršela záruka

Protřiďte potraviny v lednici a spíži. Všechny, které jsou staré, povyhadzujte. Totéž platí io lécích – ty zaneste do lékárny. Také je třeba odhodit staré barvy a kosmetiku. Nefunkční baterky a elektronika patří na příslušné sběrné místo, ne do vaší sklepa. A staré časopisy? Jak dlouho jste je nečetli? Odložte pouze ty, které se vám skutečně líbí a s ostatními, šup, do sběru.

2. Duplikáty darovat

V případě, že máte doma „pro jistotu“ nějaké věci dvojmo, buď vyhoďte starý kus a začněte používat nový, nebo ten zatím nepoužívaný někomu darujte. Je možné, že takových „potřebných“ věcí máte doma v komoře více a to jen proto, že byly v akci.

3. Jeden rok a dost

Pokud jste něco nevyužili v některém z předchozích čtyř ročních období, pravděpodobně to nebudete potřebovat ani v následujících. Ano, narážíme hlavně na šatník a skříňku s botami. Lodičky jsou na nošení, ne ke shlédnutí, takže pokud vás tlačí, darujte je sestře nebo kamarádce. Věřte, dobrý pocit bude k nezaplacení. A prázdné místo ve skříni také.

4. Rozbité věci směr koš

Jistě, je to smutné … Ale! Věcí, které se rozbily, porouchaly nebo jinak zkazilo je třeba se zbavit. Neslouží už na okrasu ani svému účelu, takže prostor jen energeticky zatěžují. Dejte jim sbohem.

5. Půjčené vrátit

Máte doma už několik měsíců na nočním stolku připravenou knihu, kterou vám půjčil kolega a ještě jste ji ani neotevřeli? Hned zítra mu ji vraťte. Půjčit si ji můžete například před dovolenou, kdy na čtení budete mít skutečně čas.

A ještě cosi, myslete na to, že co je odpadem pro jednoho člověka, může být pokladem pro jiného. Neváhejte tedy nepotřebné věci darovat.

Reklama