Velux vyvinul okno se zakulaceným zasklením na rovnou střechu

0
49
Reklama

Velux dodává první okno se zaobleným zasklením navrženým pro plochou střechu. Inovativní sklo kombinuje elegantní design s intenzivnějším vnitřním osvětlením.

Velux, lídr ve výrobě střešních oken, vyvinul atraktivní a inovativní řešení pro ploché střechy. Jeho nové, minimalistické okno s plochou střechou je inteligentní volbou pro majitele nových budov nebo pro ty, kteří renovují plochou střechu a chtějí víc než jen primární funkci. Inovativní zaoblený design umožňuje, aby kapky dešťové kapaliny vystupovaly ze skla i přes nulovou výšku střechy.

Minimalistický design a funkčnost

Zaoblení okna poprvé jemně sleduje strukturu a estetickou stránku ploché střechy až do takové míry, že doplňuje její moderní a harmonický vzhled. „Díky zaoblenému zasklení jsme kategorii oken do plochých střech pozvedli na vyšší úroveň. Estetickou stránku ploché střechy doplňuje minimalistický design, přičemž elegantní vzhled kombinuje s maximální funkčností,“ říká generální manažerka společnosti Velux .

Nulový sklon střechy

Vlastnosti novinek zdůrazňují, že okno s kulatým sklem je navrženo pro zcela ploché střechy. Za prvé, pro instalaci zdroje denního světla byl vyžadován minimální sklon střechy nebo klenutá dome. Novost může být instalována ve střechách se sklonem 0 ° až 15 °.

Na jedné straně jsou otevřeny nové architektonické možnosti a na druhé straně tato inovace představuje proces v oblasti výroby stavebních materiálů. Tvrzené sklo také chrání okno před nepříznivými povětrnostními podmínkami, jako jsou kříže a mrznoucí dešť. Dále se postará o trvanlivost konstrukce.

Jasný a čistý výhled na oblohu

Díky novému zasklení, které udržuje okno dlouho čisté, si majitelé mohou vychutnat hlavní – jasný výhled na oblohu a blízkost přírody. Ve srovnání s předními okny může být zaoblené okno v ploché střeše umístěno kdekoliv, například nad pracovní plochou v kuchyni nebo nad psacím stolem v dětské místnosti.

 

Reklama