Místnost pro malého školáka: tipy, aby to bylo hravé a zdravé

0
23
Reklama

Škola také zahrnuje přípravu domácích úkolů . Naše čtyři tipy vám říkají, jak uspořádat dětský pokoj, aby vaše potomstvo cítilo dobře – aby se mohlo soustředit a uvolnit.

Děti se cítí velmi citlivě na různé podněty, které k nim přicházejí. Ať už je to emocionální chování, chování nebo prostředí, ve kterém stráví čas. To je důvod, proč byste měli myslet na vytvoření zdravého domova pro vás a vaše děti. Nabízíme vám stručný návod jak uspořádat dětský pokoj s ohledem na jejich hravost a motivaci k učení.

Nastavte si nábytek v zónách

Dětský pokoj je na jedné straně dětským královstvím, na druhé straně klidným místem, kde se dítě může věnovat domácím úkolům a učení. Postarejte se o tuto rozmanitost a rozdělte pokoj na imaginární zóny. Umístěte stůl a nechte prostor pro hry pro okna.

Zde děti tráví většinu dne, takže je mohou doprovázet denním světlem. Tabulku můžete orientovat přímo, ale je možné, že pohled pohlédne na dítě. Zvažte přednost dítěte – neměli byste při psaní stínovat, ať už je to pravá nebo levá ruka.

Pokud je to možné, nechte dětskou místnost vybavit dostatečným množstvím úložného prostoru – také pomůže při čištění dětského pokoje. Uchovávejte skladovací prostory mimo denní světlo. Děti jsou kreativní duše; budete určitě spokojeni s různými atypickými řešeními.

Dětská místnost plná denního světla

Již během návrhu a během budovy sledujte úroveň osvětlení dětského pokoje a dalších místností co nejlépe. Pro náročnou stavební procházku můžete použít bezplatný nástroj Velux – aplikace Smartmeter a Tablet společnosti Luxmeter. Jakmile ji nainstalujete, zjistíte, zda má pokoj požadovaný počet luxusu.

„Zrak se během dětství velmi intenzivně vyvíjí, proto je třeba, aby se dítě učilo co nejvíce pod vlivem přirozeného světla. To navíc ovlivňuje celkovou psychickou a fyzickou pohodu vašeho potomka,“ vysvětluje Klára Bukolská, architektka ve firmě Velux .

V případě podkrovních místností dodržujte výšku střešních oken. Měly by být instalovány tak, aby poskytovaly výhled i v obývacím pokoji. Příliš vysoká poloha střešních oken, zatímco místnost je rozsvícena hlouběji, ale je jediným zdrojem denního světla, může fungovat jako sklep.

Stín a pohodlí v dětském pokoji

Přestože denní světlo pro rozvoj a správnou koncentraci školních dětí je velmi důležité, přímé sluneční paprsky mohou tuto snahu odstranit. Proto v případě fasádních i střešních oken zvažte i stínování. Ideální kombinace vnitřního a venkovního stínicího příslušenství.

Interní stínicí příslušenství zajišťuje řízení denního světla, zatímco vnější stínění čelí příchozímu teplu. Venkovní žaluzie nebo řada Velux zajistí, že pokojová teplota bude o 6 až 7 ° C nižší. Jedna z doplňků by měla být úplně zastírající – pomůže to dělat dobrý dětský spánek, ať už odpoledne nebo v noci.

Čerstvý vzduch podporuje koncentraci

Okna nejsou jen zdrojem denního světla, ale také otevřou cestu čerstvému ​​vzduchu. Je dobře známo, že dostatek čerstvého vzduchu pozitivně ovlivňuje koncentraci člověka.

„Děti cítí čerstvý vzduch ještě intenzivnější, takže byste je měli od dětství naučit vytvářet vítrský rituál,“ dodává Bukolská. Okno musí být otevřeno v dětském pokoji ráno po probuzení a večer před spaním. Vzduch bude efektivnější v místnosti, když otevřete okna zcela a nechte je otevřená po dobu asi deset až patnácti minut.

  Při navrhování střešních oken monitorujte výšku jejich umístění – pohled by měl být umístěn také v obývacím pokoji

Reklama