Vestavěné spotřebiče jsou v kurzu

0
6
Reklama

Starší byty potřebují rekonstrukci. Znamená to nejen stavební úpravy, ale také výměnu zařízení a spotřebičů.

Kromě novostaveb jsou dnes v nabídce i starší byty, které mohou být levnější, ve většině případů si však vyžadují rozsáhlejší rekonstrukci.

Podle Martina Marsinu z realitní agentury HERRYS rekonstrukci potřebuje až osm z deseti prodaných starších bytů. Finančně náročný tak není jen nákup samotného bytu, ale i bytového zařízení, doplňků či elektrospotřebičů.

Většinou se rekonstrukce týká zejména kuchyní a koupelen. Velmi důležitým parametrem při nákupu nové kuchyně jsou bezpochyby spotřebiče, jejich vybavení, množství funkcí, obsluha, a také způsob zabudování.

„Prodej vestavěných spotřebičů, jako jsou vestavné trouby, chladničky, mrazničky, myčky, varné desky a podobně, meziročně roste o 52%, přičemž v případě velkých kuchyňských spotřebičů, jako jsou ledničky, myčky, trouby, pračky, sušičky a podobně, jde o nárůst o 20%, „říká Vladimír Sušil z internetového obchodu KASA.cz.

Do domácnosti si nekupujeme vždy to, co se nám líbí, ale zejména to, na co rodinný rozpočet stačí. Nebráníme se však ani designovým kouskem. „Sledujeme zvyšující se trend zákazníků, kteří sahají i po dražších či designových kouscích. Zvyšuje se zájem například o vestavěné vinotéky či espressa. Rovněž již delší dobu pozorujeme intenzivnější zájem o energeticky úsporné spotřebiče, „upřesňuje Vladimír Sušil z KASA.cz.

Doporučit obecně platné kritéria, jak si zařídit domů, je poměrně složité. Kuchyně na míru dokáží vyřešit jakýkoliv atypický prostor a více či méně nestandardní požadavek náročného zákazníka.

Investice do spotřebičů však není krátkodobá záležitost, proto je důležité brát v úvahu zejména výdaje na provoz domácnosti. Obecně platí, že pokud chcete ušetřit, výměně starého za nové byste se neměli bránit.

Ušetřit nemalé prostředky můžete právě správným výběrem spotřebiče. Energetické štítky na spotřebičích pomohou zorientovat se při výběru nejúspornějšího typu. Kromě toho můžete ušetřit i správným používáním spotřebičů.

Reklama