Vibrogym zatočí s vašimi kilogramy pomocí vibrací i v pohodlí domova

0
58
Reklama

Vibrogym, fitness stroj nazývaný také vibrační plošina , je oblíbeným prostředkem na hubnutí v profesionálních i domácích posilovnách. Vibrace totiž zvyšují efektivitu vykonávaných cviků díky většímu zapojení svalových vláken, a to několikanásobně. Doba cvičení se tím pádem zkracuje, což ocení mnozí.

Vibromasážní plošiny napomáhají k hubnutí až třikrát rychleji než běžné fitness stroje, což způsobilo malou revoluci v cvičení. Výsledky se tak dostaví velmi rychle. Důležité je správně kombinovat vibrace a pravidelné posilování. Můžete tak učinit iv pohodlí domova , díky různým typům těchto fitness pomůcek.

Proč se rozhodnout pro Vibrogym a jak funguje

Vibrační plošina funguje na principu Advanced Vibration Technology, což představuje jakousi pomůcku při posilování. Zjednodušeně řečeno, zvyšuje celkovou pružnost i tělesnou hybnost, zlepšuje krevní oběh, podporuje nárůst svalové hmoty , redukuje celulitidu, ale zároveň může působit regeneračně.

Hlavní výhoda vibračního stroje spočívá v tom, že za přibližně dvacet minut máte procvičené celé tělo, a tedy zapojujete všechny svalové partie. Plusem je i relaxační masáž, která je součástí takového speciálního tréninku. Endorfiny , které se do těla během vibrační aktivity pokropí, vás dokonce mohou nakopnout k dalšímu pohybu .

Jak vybrat Vibrogym?

Atributy výběru se v případě těchto fitness strojů omezují na dvě základní podmínky, které rozhodnou o koupi konkrétního modelu vibrační plošiny . První je systém vibrací , který Vibrogym může nabídnout. Druhá spočívá v maximální nosnosti uživatele . Cena samozřejmě také není zanedbatelným faktorem.

Vaši správnou volbu ovlivní i způsob využití . Plánujete koupi vibračního stroje pro čistě domácí použití nebo kompletuje profesionální výbavu pro klubovou, hotelovou posilovnu a komerční účely ? I podle toho si třeba vybírat model, zejména kvůli jeho výkonnosti .

Zvolte si typ vibrací

Na vibrační plošině je dostupných několik programů určujících typ vibrace. Vertikální nastavení funguje na principu houpačky . Strany plošiny, na níž stojíte, se tedy pohybují střídavě nahoru a dolů. Horizontální zase vibruje do stran s náznakem kopírování kruhového tvaru.

3D typ vibrací využívá několik směrů pohybu Vibrogymu , přičemž se deska nehojdá, ale kompletně celá vibruje. Existuje také program, který kombinuje oba zmíněné varianty. Pro srovnání – vertikální vibrace jsou vhodnější spíše pro lidi s nadváhou, 3D vibrování je efektivně kvůli možnosti provádění větší škály různých cviků.

Pozor na maximální nosnost

Pokud chcete cvičit v pohodlí domova, postačí vám jednomotorová vibrační plošina s výkonem od 200 do 350 W. Tehdy je zatížení omezeno do 120 kg, což je obvykle dostačující. Platí obecné pravidlo, že čím vyšší výkon motoru zvolíte, tím dosáhnete silnější vibrace . Na 3D varianta vám postačí slabší motor, vertikální typ vyžaduje motor od 300 W.

V této souvislosti stojí za zmínku míra vychýlení plošiny při vibracích, tzv. amplituda. Jejich běžný rozsah se pohybuje v hodnotách 1 – 40 Hz, přičemž má amplituda 1 – 5 mm. Opět se setkáte s tvrzením, čím větší rozpětí, tím větší možnost nastavení . 3D vibracím postačí amplituda 1 až 3 mm, vertikálně vyžadují 5 až 8 mm, kvůli dostatečnému pohybu.

Široký rozsah ovlivňuje cenu vibračního stroje, která souvisí také s rozměrem vibrační plochy. Pokud se i při cvičení chcete cítit komfortně , dopřejte si centimetrů více. Minimální rozměr by měl činit 60 x 60 cm , ale 70 x 70 cm si budete pochvalovat i kvůli možnosti provádění několika cviků.

Kolik a jak cvičit na Vibrogymu

Existuje více než stovka rozmanitých cviků, které můžete pomocí vibrační plošiny vykonávat. Jejich zaměření může být orientovány na jednotlivé svalové partie nebo horní a dolní část těla . Chcete si zpevnit tělo a vyrýsovat postavu? Cvičit silově zda se rozehřát a dopřát si strečink? Žádný problém!

Délka cvičení je standardně v rozmezí 5 až 30 minut. Právě jeho doba trvání patří mezi hlavní přednosti VibroGymu. Konkrétní cviky můžete realizovat ve stoje, vsedě či vleže. Zapojit doporučujeme i různé druhy pomůcek , jako například gymnastické míče , expandéry nebo podložky.

Jako prevence osteoporózy i na zpevnění svalů

Na svém těle uvidíte změnu k lepšímu i když budete cvičit jen třikrát týdně v krátkých intervalech. Šlachy a klouby jsou přitom namáhány minimální , jelikož robotu za vás obleva fitness stroj. Funguje tedy i jako prevence osteoporózy . Mnozí ocení, že jím dochází i k odbourávání celulitidy.

Jednoduchým tréninkem na vibrační plošině si zpevníte nejen svaly, ale i kůži . Některé modely disponují měřičem tepu, tělesného tuku a podobně, ale pokud jste však po operaci, trpíte epilepsií, máte cukrovku nebo chcete cvičit v těhotenství, cvičte na ní jen na doporučení lékaře.

Vibrogym je nenáročný na údržbu a jeho energetická provoz je v nákladech srovnatelná například se sledováním televize. Obsluha si nevyžaduje žádné speciální dovednosti . Stačí si vybrat přednastavený program, případně zvolit manuální nastavení, a zkrášlování těla se může začít.

Kde nejlépe nakoupit?

Toužíte zredukovat svoji hmotnost , ale stále je to jen o povídání bez řízení? Ano, je pravda, že pro lidi s kilogramy navíc či nadváhou nejde o velmi zábavnou činnost. Jen odhodlání nestačí, vytrvalost se počítá . K té vám může dopomoci i urychlovač hubnutí, čili vibrační plošina Vibrogym.

Tento fitness stroj zjednoduší cviky, urychlí dobu tréninku a  pomůže dosáhnout lepších výsledků za kratší čas. Pokud jste konečně přestali váhat, zda ho koupit, zbývá už jen zodpovědět otázku, kde ho koupit. My doporučujeme ověřené eshopy Insportline , Fitness-store či Hej . Zde určitě najdete model odpovídající vaší tělesné dispozici a za dobrou cenu.

 

 

 

Reklama