Víkendový dům založený na kontrastu exteriéru a interiéru

0
3
Reklama

Navenek nenápadná, dřevěná chaloupka, která úhledně zapadá mezi ostatní domy v vesničce Sagaponack, která spadá pod město Southampton v Suffolk County v New Yorku. Zevnitř okouzlující nenucená elegance v neutrálních šedých tónech, které vytvářejí harmonii s sněhobílými stěnami a stropy. Přírodní materiály ve spojení s modrými tóny doplňků vytvářejí klidnou, pohodovou atmosféru, která přímo láká na relax v prostředí tohoto vydařeného designérského skvostu.

Dům, který navrhlo známé newyorské studio Axis Mundi Design, je potěšením pro oko z každé strany. Na rozdíl od mnoha moderních rezidenčních staveb, zachovává si svůj rázovitý venkovský vizuál a využívá dřevo na expertní úrovni. Už na první pohled, poté jak vkročíte na pozemek, dům působí velmi přirozeně a vyvolává v člověku pocit, jako by tam stál odjakživa. Pozitivní pocit je umocněn pečlivě upravenou zahradou a živým plotem, které ve spojení s terasou zvou hosty na příjemně strávené chvíle v prostředí okouzlujícího víkendového domu.

Exteriér pochází z dílny architekta Blaze Makoida, přičemž kontrastní interiér má na svědomí Axis Mundi. Tak jako obvykle, Mundi nehrál podle zažitých pravidel a namísto očekávaného ratanového nábytku či námořnických dekorací, které jsou typické pro tuto oblast a daný architektonický styl, sáhl po nečekaných a elegantních řešeních. Pokoje nadopoval silnou atmosférou nadčasové luxusní elegance, která v některých momentech lze mírně dýchá evropským skandinávským stylem.
Zatímco společné prostory (kuchyně, jídelna a obývací pokoj) jsou ponořeny do neutrálních odstínů šedé, bílé a kovové, intimnější části jako ložnice, koupelna zda přechody mezi nimi jsou oživeny uklidňujícím spojením modrých odstínů a dřevěných nábytkových solitérů či panelů.
Jednoduchý design je to, co klient požadoval av excelentním provedení i dostal. Ve stále rychlejším víru současného života v New Yorku, je velmi příjemné mít klidné místo, které nabízí útočiště pro nerušený a harmonizující relax ve venkovském prostředí, které stále žije v sepětí s přírodou a tradičními materiály.
Pro ty, kteří by rádi měli takového místo stvořené na relax v prostředí klidného venkova ale zároveň příliš neholdují populárnímu rustikálnímu řešení, je tento model ideální. Zvenku tradiční, šindelovou domeček a uvnitř neutuchající elegance, která v sobě spojuje tradiční materiály a inovativními řešeními.

Reklama