Vyrobte si svůj pletený taburet vhodný na sezení i odkládání

0
140
Reklama

Bude se vám na něm sedět jako na obláčku. Takový taburet však poslouží i jako stylový odkládací stolek. Hodí se do tradičního i moderního interiéru.

Materiál a pomůcky

• 3 klubka příze PAPPULLI NATUR
• nafukovací základ taburetky – výška asi 35 cm, průměr přibližně 55 cm
• jehlice na pletení č. 20

Co je Pappulli
Jde o Slovenskou textilní přízi, ze které můžete vytvořit velmi stylové a vkusné interiérové doplňky, ale i exteriérové dekorace. Vyrábí se v různých tloušťkách. Tenčí, asi 2-milimetrová příze je vhodná na tvorbu košíků, polštářků či kabelek; hrubší zase na sedací vaky, taburety a koberečky. Výrobek z této příze lze prát ručně nebo iv pračce. Každé klubko má 100 metrů.
Více na facebooku Handmade by Pappulli

PRACOVNÍ POSTUP
Na jehlice, doporučujeme č. 20, si nahoďte klasické očka. Jejich počet závisí na velikosti taburetky, my jsme nahodili 30, můžete i víc, návlek bude hustší.
Začněte plést vzor: 3 × hladký řádek, 1 × obrácený vzor (vroubek) – čili každý čtvrtý řádek. Tak vznikne požadovaný vroubkovaný efekt.
Pokračujte v pletení, dokud neupletete pás dlouhý přibližně 100 až 120 cm. Hotový pás přehněte na polovinu obrácenou stranou.
Spoj propleťte klasickým způsobem přízí dlouhou přibližně 50 cm, aby nebyl velmi silně stažen, jen tak volně podle potřeby.
Vzniklý tunel obraťte na vzorek a navlečte na nafukovací základ taburetky.
Dva asi 50-centimetrové pásy protáhněte okrajové očka (optimálně přes každé druhé), jeden nahoře, druhý dolů, a stáhněte.

tip
Taburetkový základ (vak) si můžete i ušít, například ze starého povlečení, kterou vycpete hadry, molitanem nebo polystyrénovými kuličkami.

Reklama