Vila inspirovaná vzory přírody

0
14
Reklama

Jak tvrdí autor vily The Wave House, Mario Romano, v přírodě se žádný vzor neopakuje, každý je jiný. Neexistuje žádné dvě stejné sněhové vločky, nebo vzory na srsti zebry či žirafy. Tak i každý z designových prvků na tomto domě je jedinečný.

The Wave House představuje inspirativní domov jako přírodní svět kolem nás. Samotný Mario se aktivně zapojoval při jeho realizaci a dbal na precizní provedení celého domu v každém detailu.

Tak jako celý vesmír je vytvořen z vlnění a různorodých částic, tak tvořily i úžasný obal fasády tohoto domu. Linie mezi střechou a stěnami jsou rozvlněnou a všechny části objektu se spojují organicky. Jednotlivé rozvlněnou prvky hliníkového obkladu fasády spolu vytvářejí jakýsi prostorovou strukturu, která se opticky mění díky měnícímu se světlu a stínem.

Povrch, který láká na dotyk

Vytvoření atypických kusů fasádního obkladu z hliníku s bílou povrchovou úpravou vyžadovalo speciální digitální techniku ​​- autoři využili parametrický software pro projektování letadel. Takovým způsobem pak upravovali více než tři stovky kusů do jedinečné formy.

Interiér designově navazuje na vzhled architektury a i zde nabízí několik waw efektů. Většina stěn je pokryta reliéfními 3D obklady a za těmito organickými strukturami nezaostává ani dlažba.

Koncepčně spojuje The Wave House všechny své vnitřní i vnější prostory do jednoho holistického integrovaného plánu, který vytváří nekonfliktní komunikační tok mezi jednotlivými částmi domu.

Reklama