Výběr barvy na dům

0
116
Reklama

Výběr barvy na dům je pro někoho jasná věc, pro jiného zas složitý proces. Správný výběr odstínu by měl reflektovat prostředí, ve kterém se budova nachází. Fasáda by měla přirozeně zapadnout do okolního prostředí. Pokud dokážeme sladit fasádu s okolím a zároveň se odlišit v jemných detailech, potěšíme nejen sebe, ale i každé kolemjdoucí oko.

Jak si vybrat barvu?

Každé prostředí ovlivňuje fasádu a každá fasáda ovlivňuje prostředí. Promyslete si, jak se chcete cítit a jaký odkaz chcete zanechat svému okolí. Všude najdete dostatek inspiraci. Stačí se jen zastavit a porozhlédnout.

 – Porozhlédněte se po okolí vaší fasády a hledejte odstíny, které se tam přirozeně vyskytují. Vyberte si podobné odstíny i pro vaši fasádu.

– Při výběru sytosti odstínu myslete nato, že barvy na velké ploše v exteriéru působí světlejší.
– Zkombinujte maximálně 3 barvy různé světlosti a sytosti.

Fasádní barvy Baumit Life jsou rozděleny do 8 základních skupin, od bílých odstínů, přes žluté, hnědé, červené až po speciální skupinu neutrálních odstínů. Právě neutrální odstíny tvoří perfektní základ pro kombinace s výraznějšími a sytými odstíny. Neutrální odstíny dodají fasádě lehký a přirozený vzhled.

Před finální objednávkou fasádní omítky navštivte fasádní studio nebo si nechte udělat vzorky fasádních omítek . Vzorky přiložte k fasádě a pozorujte, jak se barvy mění během dne a jak na nich ovlivňují odrazy okolního prostředí.

Inspirace

Častokrát už máme jasnou představu o naší barvě na dům a dokonce ji umíme pojmenovat oblíbenými názvy jako slonová kost, čokoládová, vanilková, písková … Ale jak najít tu pravou z 888 odstínů ve vzorníku Baumit Life? Inspirujte sevytvořenými 22 skupinami barev. Ke každé oblíbené barvě najdete 4 varianty odstínů. Dalším krokem je hledání doplňkových barev. I zde vám pomůžeme vybrat tu správnou kombinaci! U každého odstínu najdete doporučené barevné kombinace.

Když si necháme poradit odborníkem na barvy

Barva je jednou z nejvýraznějších rysů architektury. Jedny barevné kombinace přirozeně více ladí s jistým architektonickým stylem než jiné. Architektka a konzultantka barev Silvia Cejpková navrhla 12 trendových barevných palet rozdělených do 3 stylů – moderní, klasický a tradiční.

Vyberte si trend , který se hodí vašemu stylu fasády a který na vás nejvíce zapůsobil. Jako hlavní barvu na velké plochy jsou vhodné méně syté odstíny. Tmavé a syté barvy nechte vyznít na detailech a menších plochách. A jako barvy zkombinovat? Barvy každé palety jsou navrženy spolu s doplňky jako dřevo, kování, obklady tak, aby byly ve vzájemné harmonii. Takže můžete tvořit se sebedůvěrou profesionála.

Náš barevný mág Axel Venn

Expert na barvy, umění a design profesor Axel Venn z Berlína se bude v příštích měsících na naší stránce věnovat 8 psychologickým tématům o barvách . V první tématu rozebírá červené odstíny. Svěží a módní odstíny jsou pro města přitažlivé. Fasády jsou nejlepšími vypravěči příběhů. Dotvářejí charakter alejí a ulic. Vyberte si z vybraných 18 červených odstínů.

Fasáda není jen o barvách, ale také o struktuře a produktech pro fasády. Abyste si vybrali tu nejlepší fasádní povrchovou úpravu, sepište si vaše požadavky, přiřaďte jim prioritu a hledejte . V nabídce Baumit naleznete různé typy fasádních omítek s různými vlastnostmi a strukturami. Každý má jiné nároky a potřeby. A tak pro každého může být to pravé „ořechové“ úplně jiné.

Příjemnou zábavu při navrhování barev a materiálů Baumit na vaší stavbě!

 

Reklama