Vyberte si křesla všech tvarů, barev, materiálů

0
12
Reklama

Práce, péče o domácnost a rodinu, neustálý stres a shon. Jistě to všichni znáte. Co kdybyste si vytvořili doma místo, kde vás bude čekat jediná povinnost? Odpočinek.

Výborným partnerem na relax je křeslo. Za něj můžete považovat klasické dřevěné houpací křeslo, které jsou často symbolem. Protože jejich vznik se pojí s 18. stoletím, je docela možné, že jde o první typ relaxačního křesla vůbec.

No a co je na něm takové relaxační? Houpání. Je velmi uklidňující, uvolňující a prý i zvyšuje inteligenci a zlepšuje motoriku. Pokud houpání není zrovna vaše šálek kávy, poohlédněte se po polohovatelném křesle. Ty jsou obvykle potaženy kůží nebo koženkou. Výhodou je, že masivní polohovatelná křesla jsou manuálně nebo elektronicky ovladatelné, takže ze sedu se raz dva dostanete do lehu a opačně. Bonusem je jejich vysoká nosnost. V nabídce je široký výběr barev i stylů. Od klasických, přes moderní až po extravagantní.

Stvořená na lenošení

Pokud vás ani jedna z možností neoslovila, máme další skvělý tip – lenošku. Tedy křeslo, které vypadá velmi moderně, stylově a svým tvarem přímo svádí k odpočinku. Jelikož pro relax na lenoška je typická poloha jakéhosi polosedu či pololeže, pro ztížené vstávání není velmi vhodná pro starší osoby nebo lidí s pohybovým omezením.

Nejen na čtení

Výborným a pohodlným křesílkem na čtení je i takzvaný ušák. Sezení má širší, opěrky na ruce výše a masivní opěradlo zpevněné, takže vám pěkně podepře celá záda a hlavu, protože se končí až vysoko nad ní. Výhodou tohoto křesla jsou „uši“, tedy boční strany opěradla, o které si můžete opřít hlavu a nerušeně relaxovat.

Nejen k tomuto křeslu si můžete dokoupit taburet nebo podnožku. Tyto malé, zato velmi šikovné pomocnice poskytnou nohám dokonalou úlevu. Jejich různé výšky, šířky, barvy, materiály i tvary a zaoblení jsou zárukou toho, že si jistě vyberete přesně takovou, která vám bude vyhovovat a zároveň stylově zapasuje do vašeho obývacího pokoje.

Nejde jen o image

Nenechte se jím odradit. Imidžové křesla a lehátka s minimalistickým designem, které často vypadají velmi nehostinné naopak dokážou pořádně překvapit. V dobrém. Mnohé jsou totiž ergonomicky tvarované, vyrobené z kvalitních přírodních materiálů doplněné o prvotřídní výplně. Svým tvarem a barvou vás jistě zaujaly, tak je směle vyzkoušejte.

Pohovky a lehátka

Vzpomínáte si na oddechové lavice a kanape, co měli prarodiče v kuchyních? Pohovky a lehátka jsou běžci, kteří po nich převzali štafetu. Díky tvrdým nadýchaným polštářem, které slouží jako opěrka, si na nich pohodlně posedíte, ale stačí jeden pohyb – odhodit polštář – a máte pohodlný prostor na ležení. Po takovém odpočinku se o chviličku budete cítit jako znovuzrození.

Reklama