Vybíráme obkládačky do koupelny

0
117
Reklama

Stojí za pozorné zvážení, jaké obklady si vybrat do koupelny. Trh nabízí velké množství obkladaček, ze kterého můžete být překvapen.

Zvolit si stačí buď keramické, skleněné nebo kovové desky, břidlice. Obyčejné i vzorované. Malé nebo velké. Hladké i dekorativní.

Dlouhodobě jsou populární keramické dlaždice různých stylů. Je to hlavně pro jejich odolnost, lehké zachování čistoty ale i pro zasklený povrch, který neudržuje bakterie. Jelikož mají sklon měnit se podle šarže, podstatné je, aby byly Vámi pořízeno krabice, označené tím stejným číslem šarže.

Pokud toužíte po středomořském stylu koupelny, k dispozici máte zasklené terakotové dlaždice. Tyto dlaždice jsou kvalitní, stylové, levné, ale na druhé straně, je jejich namáhavé dostat.

Dlaždice z přírodního kamene jako jsou mramor, žula, břidlice, jsou nádherné, jasné a honosné. A proto Vás i budou něco stát. Pokud se rozhodnete pro tyto dlaždice, budete zřejmě muset použít těsnění kvůli materiálu. Skleněné, kovové a porcelánové dlaždice působí dokonale pokud jsou správně nainstalovány. Proto neváhejte zavolat na pomoc zkušených odborníků. Důležité je také složení dlaždic. Na hladkých a lesklých dlaždicích se více klouže jako na ty, s drsnějším povrchem.

Nebojte se vzorů a barev!

Přirozeně, bílé dlaždice jsou nejoblíbenější. Místnost díky nim působí světlejší i prostornější. Barevné a vzorované dlaždice však kde zde dotvářejí příjemný detail a kontrast při jednodušší zařízených koupelnách.

Malé koupelny budou vypadat lépe, když v nich použijete i menší obkladačky. Vyžadují tak pomálu řezání kolem předmětů, kde mají zapasovat. Elegantní vzhled dodají velkým koupelnám, větší obkladačky, které potřebují méně spárování.

Reklama