Organizace garáže

0
128
????????????????????????????????????
Reklama

Garáž neslouží jen na bezpečné zaparkování auta, no stejně můžete do její prostor uložit různé nářadí, sportovní potřeby a jiné věci.

Aby nevznikl zbytečný a nepřehledný nepořádek, nabízíme pár tipů na přehledné skladování.

Třídění

Položky, které zabírají nejvíce místa jsou buď staré, rozbité nebo po záruce. Potrieďte si je do skupin například – darovat, zachovat, recyklovat a vyhodit. Získáte tak přehled, které věci opravdu potřebujete a následně jim vytvoříte prostor.

Kategorie

Když už máte věci roztříděné, uložte je do kartonových krabic, kde na vrch každé z nich napíšete, co obsahují. Abyste danou věc našli rychleji když to budete potřebovat. Například kategorie hračky, součástky na auto, atd. Výhodné je použít také čiré plastové pytle, kde přímo vidíte, co obsahují.

Určení zóny

Rozdělte si garážový prostor do zón ať už jsou to sportovní potřeby, zahradnické potřeby nebo nářadí. Při vstupu do garáže tak budete bez problémů vědět, kde se co nachází.

Police

Jednoznačně je využijete a oceníte. Spojené regály na kolečkách jsou výhodné pro snadný přesun do jiné části garáže. Nastavitelné police Vám zas umožní přizpůsobit výšku daným předmětem. Určitě vsaďte i na háčky, na které pověst často používané nástroje. Další výhodou polic je i ochrana Vašich cenností před vlhkostí na zemi. Prostor Vám například ušetří i stojany na kola namontovány na stěnu, zavěšené žebříky i lopaty.

Stropní prostor

Je praktické ho využít pro skladování věcí, které využíváte pouze sezónně nebo je nepoužíváte často. Jako například vánoční a velikonoční dekorace, kufry a další.

Schování předmětů

Pokud Vám nevyhovují otevřené police, pořiďte si nástěnné skříňky nebo stojící skříně. Aby se na předměty neprášilo a garáž vypadala útulnější, můžete na police namontovat starší záclony nebo závěsy.

Nezapomeňte, že nebezpečné chemické látky, pesticidy, hnojiva, barvy na malování mají být uzamčeny ve skříňkách, aby k nim děti neměly přístup.

 

Reklama