Vyhrajte na skalce boj s plevelem

0
68
Reklama

Proti plevelu v skalce se snažte zakročit co nejrychleji. Nenechte ji rozmnožit se. Dávejte pozor i na skalničky, které se invazivní rozšiřují.

 Do velké míří je pěstování skalky precizním zahrádkaření v malém. Skály, kameny a rostliny musí být umístěny promyšleně, aby se ukázaly v tom nejlepším světle.
Do velké míří je pěstování skalky precizním zahrádkaření v malém. Skály, kameny a rostliny musí být umístěny promyšleně, aby se ukázaly v tom nejlepším světle.

Zakročte rychle

Nádherný pohled však může snadno pokazit útok plevele. Je životně důležité, abyste s problémovou plevelem začali bojovat rychle, v neposlední řadě proto, aby se nestihla vysemenit a problém se tak nestal mnohem horším. Odstraňte i veškerou plevel na povrchu půdy v nádobách.

Pozor na řeřišnice

Malá, agresivní řeřišnice chlupatá se může velmi snadno ukrývat za skalami nebo pod listy rostlin. Takže to nezapomeňte sledovat. Její drobné, vystřelovací tobolky rozšiřují semena do překvapivé vzdálenosti a každé semeno vyklíčí, vyroste a vykvete během několika týdnů. Jediná rostlina je schopna zamořit poměrně velký kus půdy v překvapivě krátkém čase.

Vytrvalý plevel

Vytrvalá plevel tvoří další problém, protože její kořeny rostou do velké hloubky, někdy pod skalami, což zatěžuje její odstranění. Lesních druhy, jako bršlice kozí noha, svlačec rolní a vlaštovičník, jsou problematické, ale stejně protivné mohou být i některé skalničky, pokud je neudržíte pod kontrolou. Rovněž rostliny s plazivými stonky či oddenky, například Aceana, některé zvonky, predovštkým Campanula poscharskyana a vrbina penízková, třeba pěstovat opatrně a mít neustále pod kontrolou jejich růst.

 

Reklama