Vytvořte si zahrádku ze sukulentů

0
136
Reklama

Ne vždy krásná zahrada znamená dennodenní péči, speciální přípravky a pod. Někdy se to dá velmi jednoduše a o to efektnější. Například i v zahrádce plné sukulentů.

Zmíněné jsou i tzv. sukulenty – rostlinky, které se staly mimořádně trendovou záležitostí moderních interiérů i exteriérů.

V zahradě i skle

Pokud jste z těch šťastnějších a bydlíte v domě s menší či větší zahrádkou, prostor pro sukulenty si určitě snadno najdete. Tyto nízké, hvězdicovité rostlinky se hodí zejména do skalek, kde na jedné straně zaplní potřebné prázdná místa a navíc vypadají opravdu stylově. Pokud ale i bydlíte v bytě, nezoufejte. Sukulenty jak nenáročná zeleň se dá efektně vypěstovat i ve skleněném teráriu, kouli nebo obyčejném květináči.

Sucho je v pořádku

Největší výhodou sukulentů je to, že vydrží a větší období sucha (mnozí si je dokonce spojují s pouštními rostlinami) a proto pokud často vám již pár květů sucho nepřežilo, sukulenty to určitě zvládnou. Mezi jednotlivými zálivkami se dokonce doporučuje nechat zeminu pořádně vyschnout až do hloubky 2 cm.

Jak na to? Rychle, jednoduše, efektně

Základ vaší stylové zahrádky by měl mít klasicky tři vrstvy. Drenážní vrstvu (například písek), zeminu (s přidáním hnojiva) a povrchovou vrstvu (například jemné skalky nebo mulč). Ačkoliv je pěstování sukulentů relativně jednoduché, často trpí hnilobou, která nastane pokud jsou vloženy příliš nízko v zemi, proto je třeba kontrolovat, aby stonek zůstávala neustále nad půdou a všechny nemocné lístky odstranit.

Pokud odstřihnete zdravé lístky, můžete si tak zahrádku velmi jednoduše rozšířit jen tím, že list necháte několik dní vytvořit si kořínky v nádobě s vodou. Pak s ním už jen šup do země a můžete se těšit na nové přírůstky.

 

Reklama